Podczas intensywnego wieczoru międzynarodowych rozgrywek w piątek wieczorem, wielu piłkarzy z West Hamu United było zaangażowanych…

Niespełna tydzień po zdobyciu trofeum w lidze konferencji, Declan Rice wystąpił w wyjściowym składzie Anglii, która pokonała Maltę 4-0 w kwalifikacjach do Euro 2024 na stadionie Ta’ Qali.

Anglia zagrała pewnie i odniosła trzecie zwycięstwo w trzech meczach grupowych w Grupie C. Już w dziesiątej minucie Anglia objęła prowadzenie po samobójczym trafieniu obrońcy Malty Ferdinando Apapa, a następnie Trent Alexander-Arnold strzałem z ostrego kąta podwyższył na 2-0.

Strzał z dystansu Declana zmusił bramkarza Malty, Henry’ego Bonello, do interwencji i doprowadził do faulu na Harrym Kane’u w polu karnym, po którym kapitan Anglii pewnie wykorzystał rzut karny w trzydziestej minucie.

42 występ Ricea w reprezentacji Anglii przyniósł mu 89-procentową skuteczność podań, wygrane w trzech pojedynkach powietrznych oraz udane zakończenie wszystkich jego prób dryblingu.

Następnie Callum Wilson zdobył czwartą bramkę dla Anglii w tym meczu, a teraz „synowie albionu” będą dążyć do utrzymania swojego 100% rekordu w kwalifikacjach do Euro 2024 przeciwko Macedonii Północnej na Old Trafford o godzinie 20:45 w poniedziałek, 20 czerwca.

Tymczasem Thilo Kehrer rozpoczął mecz jako reprezentant Niemiec, którzy przegrali 0-1 z Polską w międzynarodowym meczu towarzyskim rozegranym na Stadionie Narodowym w Warszawie.

27 występ Kehrera w seniorskiej reprezentacji przyniósł Niemcom pierwszą porażkę w przerwie reprezentacyjnej, po remisie 3-3 z Ukrainą w ostatnim meczu.

Jako że Niemcy już zakwalifikowali się jako gospodarze do UEFA Euro 2024, drugi z trzech towarzyskich meczów w czerwcu zakończył się porażką, gdy obrońca Arsenalu, Jakub Kiwior, dał Polsce prowadzenie po 31 minutach gry.

Kehrer kończy swój okres reprezentacyjny ostatnim z trzech towarzyskich meczów, który odbędzie się na Veltins-Arena, gdzie Niemcy podejmą Kolumbię w poniedziałek.

Callum Marshall zadebiutował w seniorskiej reprezentacji Irlandii Północnej w przegranym 0-1 meczu z Danią na stadionie Parken.

18-letni napastnik wydawał się przypieczętować swój debiut bramką, aby zdobyć punkt w dramatycznych kwalifikacjach do Euro, jednak jego późny strzał lewą nogą został anulowany po sprawdzeniu przez system VAR.

Irlandia Północna ostatecznie uległa porażce, gdy Jonas Wind zdobył jedyną bramkę meczu w 47. minucie.

Marshall i jego drużyna wkrótce powitają Kazachstan na stadionie Windsor Park w Belfaście w poniedziałek.

Alphonse Areola pozostał niewykorzystanym rezerwowym, gdy Francja pokonała Gibraltarem 3-0 w kwalifikacjach do Euro na Estadio Algarve.

Napastnik Paris Saint-Germain Kylian Mbappe oraz napastnik AC Milan Olivier Giroud zdobyli bramki w pierwszej połowie, a samobójcze trafienie obrońcy Aymena Mouelhiego ustaliło wynik na 3-0 po przerwie. Areola będzie mieć nadzieję na udział w meczu Francji z Grecją, który odbędzie się w przyszły poniedziałek na Estádio Algarve w Portugalii.

Tymczasem w czwartek bramkarz akademii Krisztián Hegyi zachował czyste konto, gdy reprezentacja Węgier U21 pokonała reprezentację Słowacji U21 1-0 w meczu towarzyskim.

Hegyi zagrał pełne 90 minut jako bramkarz w drużynie Zoltána Gery, a pomocnik Krisztián Lisztes zdobył jedyną bramkę meczu.