Mark Warburton opuszcza West Ham United za porozumieniem stron.

Były menedżer Brentford, Rangers, Nottingham Forest i Queens Park Rangers, który dołączył do drużyny jako asystent trenera pierwszego zespołu w czerwcu zeszłego roku, odchodzi po konkretnych rozmowach z trenerem Davidem Moyesem przez ostatnie kilka dni.

Warburton odchodzi po tym, jak był częścią sztabu szkoleniowego Młotów, który pomógł poprowadzić klub do triumfu w lidze konferencji w Pradze w zeszłym tygodniu.

Moyes powiedział: „Chciałbym podziękować Markowi za całą jego ciężką pracę i wsparcie w czasie jego pobytu tutaj. Odgrywał on ważną rolę dla nas w ciągu ostatnich 12 miesięcy i był dla mnie osobiście wielką pomocą.

„Jednak ze względu na jego aspiracje w poszukiwaniu bardziej seniorowej pozycji gdzie indziej, uznaliśmy, że to właściwy moment, aby zgodzić się na rozstanie. W imieniu wszystkich zawodników i personelu życzę Markowi wielu sukcesów w przyszłości.”

Warburton powiedział: „Jestem ogromnie wdzięczny West Hamowi,  szczególnie Davidowi Moyesowi za możliwość pracy w tym fantastycznym klubie piłkarskim.

„Cieszyłem się tu swoim czasem, ale w tej fazie mojej kariery jestem zainteresowany poszukiwaniem nowych możliwości na wyższym szczeblu, które są zgodne z moimi przekonaniami i umiejętnościami.

„Życzę wszystkim w West Ham powodzenia i zawsze będę mieć miłe wspomnienia z mojego pobytu tutaj.”

Wszyscy w West Ham United chcieliby podziękować Markowi za jego pracę i życzyć mu wszystkiego najlepszego w przyszłości.