Vladimír Coufal wraca do Czech na obowiązki reprezentacyjne z uśmiechem mistrza.

Niespełna tydzień temu waleczny obrońca odegrał swoją rolę w historycznym wieczorze dla West Hamu United, który zakończył się zwycięstwem 2-1 nad Fiorentiną i triumfem w lidze konferencji po golach Saïda Benrahmy i Jarroda Bowena w Pradze.

Mecz w jego rodzinnym mieście na długo zapadnie w pamięć Coufala, ponieważ powraca do Czech na dwa kolejne kwalifikacyjne mecze do Euro 2024.

„To jest ogromny moment w historii West Hamu” – powiedział, wypowiadając się podczas fety w zeszłym tygodniu. „To jest piękne. Wszyscy w klubie na to zasłużyli, a to, że wydarzyło się to w Pradze, jest dla mnie jeszcze bardziej emocjonalne. To jest ogromne. Wygrywamy mecze dla Czech i potem będę pił przez miesiąc ciesząc się z pucharu.”

Zanim prawdziwe świętowanie może się rozpocząć, Coufal zagra dla reprezentacji Czech wraz z Tomášem Součkiem.

W ramach kwalifikacji do Euro 2024, które odbywają się w tym miesiącu, „czescy koledzy” zostali powołani przez swoją reprezentację do dwóch ważnych spotkań z Wyspami Owczymi i Czarnogórą.

Po nieudanym występie w finałach Mistrzostw Świata 2022, nie ma wątpliwości, że ta dwójka jest gotowa i skoncentrowana na osiągnięciu sukcesu na tym turnieju.

Dwa zwycięstwa podczas tej przerwy stanowiłyby doskonałe zwieńczenie emocjonalnych kilku tygodni.

„Uważam, że było to dla mnie i Tomasa zapisane w gwiazdach od momentu, gdy przeprowadziliśmy się do West Hamu” – rozpromienił się Coufal. „Nie wiem, jak opisać tę podróż. Była wspaniała.

[W okresie przygotowawczym przed meczem], gdy zobaczyłem na mediach społecznościowych, co dzieje się w ostatnich dniach w Pradze, na placu miejskim, wszędzie pełno było fanów West Hamu, byłem tak dumny. Wszyscy na to zasłużyli!

„Wygraliśmy 14 z 15 meczów i jeden zremisowaliśmy, więc to nie jest 100-procentowy wynik, ale przyjmujemy to. A przeciwko Fiorentinie chodziło tylko o wygraną, i udało nam się to osiągnąć!

„To jest wspaniałe i bardzo to doceniam. Kiedy zakończę swoją karierę, zawsze będę związany z westhamową społecznością i regularnie będę odwiedzać mecze West Hamu razem z moją żoną, oczywiście!”