Mipo Odubeko nie pojedzie na zgrupowanie młodzieżowej reprezentacji Irlandii. W tym czasie piłkarz ma trenować w klubie. Taką decyzję podjął Irlandzki Związek Piłki Nożnej w porozumieniu z West Ham United.

Młody napastnik początkowo otrzymał powołanie na mecz towarzyski reprezentacji Irlandii U-21 z Walią, ale ostatecznie na zgrupowanie się nie udał. Spowodowane jest to napiętym harmonogramem meczów, w których występował piłkarz, ale również licznymi kontuzjami, z którymi borykał się w tym sezonie. Dla jego dobra ma zostać w Rush Green i pracować z pierwszym zespołem Młotów. 

– Wycofanie się Mipo Odubeko ze zgrupowania reprezentacji został uzgodnione przez Irlandzki Związek Piłki Nożnej w porozumieniu z West Ham United, dla dobra zawodnika. Piłkarz pozostanie w swoim klubie w trakcie przerwy reprezentacyjnej, ponieważ niedawno wrócił do gry po kontuzji i w ostatnich tygodniach miał bardzo napięty harmonogram treningów i spotkań. Obie strony uzgodniły, że będzie to najlepsze rozwiązanie dla piłkarza – czytamy w oświadczeniu Irlandzkiego Związku Piłki Nożnej.

18-latek w tym sezonie zadebiutował w seniorskim zespole WHU w straciu z Stockport County. Drugi występ zaliczył na Old Trafford przeciwko swojemu byłemu klubowi – Manchesterowi United. W Premier League jeszcze nie udało mu się zaliczyć debiutu, choć już 10 razy znalazł się w kadrze meczowej.

Odubeko w młodzieżowym futbolu wybrał reprezentowanie Irlandii, choć dzięki korzeniom rodzinnym, może występować też w barwach Nigerii.