Pomocnik West Hamu United Tomáš Souček osiągnął niezwykle ważny moment w reprezentacji swojego kraju. Sześć lat po debiucie jako 21-latek, wyszedł w niedzielę na boisko na praskim stadionie Sinobo po raz 50ty. 

Zremisowane 2:2 spotkane z Hiszpanią

Myślę, że zrobiliśmy dokładnie to, co powiedzieliśmy sobie w szatni – wyjaśnił po spotkaniu gracz Młotów. Chcieliśmy walczyć za wszelką cenę jako jeden zespół. Udało się. Nasza euforia po zwycięstwie nad Szwajcarią również odegrała pewną rolę.

Wszyscy pomogliśmy sobie nawzajem, wypełnialiśmy przestrzenie i walczyliśmy jako zespół. Nie chodziło tylko o nas – pomocników, ale wszyscy współpracowaliśmy. Oczywiście zdobywamy cztery punkty z dwóch pierwszych meczów, ale zaraz po spotkaniu byliśmy rozczarowani. Rozczarowanie po remisie z Hiszpanią brzmi jednak dość pozytywnie. Będziemy dalej walczyć – zakończył Soucek.

Czechy zrównały się punktami z liderem grupy A2, Portugalią po dwóch pierwszych meczach Ligi Narodów i udają się do Lizbony, aby w środę zmierzyć się z najlepszymi z grupy w następnym meczu.