Souček i Coufal rozpoczęli spotkanie eliminacyjne do Euro 2024, wygrywając go 3:0 z zespołem z Wysp Owczych. Zdobywając cztery punkty w pierwszych dwóch meczach, Czesi utrzymali swoją pozycję pewnie pokonując przeciwników w Tórshavn.

Gole zdobyte w pierwszej połowie przez Ladislava Krejčíego i Václava Černego (obydwaj ze Sparty Praga), dały gościom całkowitą kontrolę nad meczem, zanim drugie trafienie Černego dodało blasku wynikowi. Występy zawodników West Hamu były niezwykle istotne, ponieważ ich drużyna powiększyła swoją przewagę nad Polską na czele grupy E do czterech punktów (rozegrali jednak o jeden mecz więcej).

Lucas Paquetá zagrał w meczu towarzyskim, w którym Brazylia zmierzyła się z Gwineą w Barcelonie. Pomocnik Hammers rozegrał 65 minut, aby pomóc swojemu zespołowi odnieść zwycięstwo (4:1) przy okazji swojego 41. występu w reprezentacji. Zanim został zmieniony, Brazylia prowadziła 3:1 dzięki golom pomocnika Newcastle United  – Joelintona i pary Realu Madryt – Rodrygo i Édera Militão – Paquetá asystował przy jednej z bramek.

Nayef Aguerd był na boisku całe spotkanie, gdy Maroko przegrało 2:1 z Republiką Południowej Afryki w eliminacjach do przyszłorocznego Pucharu Narodów Afryki. Pomimo porażki Maroko zapewniło sobie już awans do finału rozgrywek i nadal może zająć pierwsze miejsce w grupie K, jeśli pokona Liberię w finałowym spotkaniu eliminacyjnym we wrześniu.