Potwierdziły się ostatnie doniesienia mediów: Jack Collison wraca do klubu w roli trenera zespołów młodzieżowych Młotów U14-U16. 

Były zawodnik West Hamu grał w klubie z Boleyn Ground w latach 2008-2014, po ukończeniu akademii w 2007 roku. W koszulce Claret & Blue rozegrał 121 meczów.

 – Czuję się fantastycznie. Oczywiście mam wiele wspaniałych wspomnień związanych z klubem, ale przeżywałem tutaj także straszne chwile. Miałem dobre i złe czasy. Grałem jako dziecko w akademii i oczywiście odcisnąłem swoje piętno na pierwszym zespole. Powrót do klubu w roli trenera jest czymś ekscytującym i po prostu nie mogę doczekać się rozpoczęcia pracy.

 – Kiedy rozmawiałem z Terrym Westleyem dostałem okazję powrotu do domu. Rozmawiałem z Markiem Noble na temat Terry’ego i widząc jego pasję i plan w budowaniu akademii cieszę się, że mogę spróbować pomóc tym młodym chłopakom. – mówił Collison

Po zakończeniu kariery w 2016 roku Walijczyk zdał egzamin UEFA Pro B i objął posadę w akademii Peterborough United. Teraz zawodnik chce swoje umiejętności i entuzjazm przekazać młodym Młotom.

 – Nie mogę się doczekać – wyznał Jack, który obecnie pracuje nad swoją licencją UEFA Pro A. – Mam duże doświadczenie zyskane w Peterborough. Dzięki trenowaniu młodych ludzi codziennie mogę poznawać nowe rzeczy, którymi nie mogłem się zająć jako zawodnik.

  – Dzięki szkole piłkarskiej udało mi się trenować graczy od 12 roku życia. Ja również nie próżnowałem tylko szlifowałem swoją pracę na obozach w Finlandii i USA, a także odwiedziłem wiele klubów. Uczę się mojego zawodu, a teraz czuję się na siłach, aby przekazać wiedzę młodym ludziom i pielęgnować przyszłych graczy seniorskiego zespołu.