Zapraszamy do zapoznania się z ocenami po meczu West Ham United z Southampton, przygotowanymi przez naszą stronę.

Oceny WHUFC.pl : Southampton – West Ham 3:2

Joe Hart – 6

Mało miał do powiedzenia przy straconych bramkach. Kilka niezłych interwencji. Był bliski obronienia rzutu karnego Tadicia.

Pablo Zabaleta – 5,5

Średni mecz Argentyńczyka. Po jego faulu arbiter podyktował rzut karny w doliczonym czasie gry.

José Fonte – 3

Tykająca bomba w polu karnym West Hamu. Na jego konto można zapisać pierwsze dwie bramki stracone przez Młoty. Portugalczyk po transferze do klubu z London Stadium prezentuje się bardzo słabo. Naszym zdaniem przed Fonte w hierarchi obrońców zdecydowanie powinien być James Collins.

Angelo Ogbonna – 5

Lepszy od Fonte, ale też bez szału. Czasami bardzo niepewny przy wyprowadzeniu piłki.

Aaron Cresswell – 7

Najlepszy z defensorów West Hamu. Dobry w ofensywie i niezły z tyłu. To po jego kapitalnym dośrodkowaniu padł gol na 2:2. Ta wrzutka przypomniała nam świetną współpracę Cresswella z Sakho z sezonu 2014/15.

Declan Rice – 6,5

Początek meczu w wykonaniu Irlandczyka troszkę nerwowy. Ale z każdą minutą się rozkręcał i celnie podawał. Będą z niego ludzie. Gra w pierwszym składzie kosztem Obianga to wielkie wyróżnienia dla 18-latka.

Mark Noble – 5,5

Mr.West Ham miał dużo szczęścia, że w pierwszej połowie nie wyleciał z boiska. Bardzo ostro potraktował Mario Leminę. Sporo słabych zagrań w wykonaniu Noble’a, ale czasami potrafił ładnie zagrać do wyżej ustawionych kolegów.

Marko Arnautović – 2

Beznadziejna czerwona kartka. Fatalne zachowanie Austriaka. Dobrze wszedł w mecz miał kilka fajnych zagrań, zmarnował dwie okazję, ale był widoczny. Po uderzeniu łokciem w głowę przez Leminę, odcieło mu prąd i postanowił uderzyć łokciem w twarz Stephensa. Arnie odpocznie teraz sobie od piłki.

André Ayew – 4

Słabiutki występ Ghańczyka. Mało widoczny i praktycznie bez okazji strzeleckiej. Mało także kreował. Choć po odbiciu piłki głową przez Ayew i ręce Stephensa, arbiter powinien podyktować rzut karny.

Michail Antonio – 7,5

Widać było, że dla Antonio to był pierwszy mecz w Premier League od czterech miesięcy. Nie był gotowy na 90 minut i został zmieniony po godzinie gry. Kilka kapitalnych dryblingów i pokazał jak bardzo jest potrzebny Młotom. Świetnie okiwał Romeu i oddał strzał w pierwszej połowie po którym Chicharito zdobył gola na 2:1.

Chicharito – 9

Najlepszy piłkarz na boisku. Strzelił dwa gole i pokazał jak ważnym zawodnikiem może okazać się w tym sezonie dla West Hamu. Świetny instynkt strzelecki przy obu sytuacjach bramkowych. Kilka dobrych dośrodkowań.

Edimilson Fernandes – 6,5

Dobra zmiana Szwajcara. Wszedł na boisko, kilka razy przytrzymał piłkę w środku pola, rozrzucił na bok. Takiej zmiany oczekiwaliśmy.

Diafra Sakho – 6,5

Bardzo aktywny w pojedynkach powietrznych. Podobnie jak Fernandes dał dobrą zmianę. Zaangażowany w gola na 2:2. Po jego uderzeniu głową Forster odbił piłkę na poprzeczkę, a dobił ją Hernandez. Kilka razy ładnie się zastawił i dał się sfaulować rywalom.

Pedro Obiang – 6,5

Przez kwadrans pokazał się z dużo lepszej strony niż w całym meczu na Old Trafford. Dobrze rozrzucał piłki i był aktywny.