David Moyes na niemalże 99% opuści West Ham po zakończeniu obecnego sezonu, dlatego na London Stadium rozpoczęte poszukiwania jego potencjalnych następców. W mediach można coraz częściej zauważyć plotki łączące Młoty z byłym selekcjonerem Realu Madryt, a także reprezentacji Hiszpanii.

Poniedziałkowe popołudnie obfitowało w masę wpisów, tekstów i doniesień o rzekomym spotkaniu przedstawicieli West Hamu z Rúbenem Amorimem, obecnym trenerem Sportingu CP. Mimo to, działacze klubu z Londynu nie stawiają wszystkiego na jedną kartę, przygotowując sobie krótką listę ewentualnych alternatyw – według dziennikarzy, na jej czele widnieje nazwisko Julena Lopetegui.

Dotychczasowe CV 57-latka wygląda naprawdę obiecująco. Były bramkarz Rayo Vallecano w swojej karierze trenerskiej poprowadził już takie zespoły jak FC Porto, Real Madryt, Sevilla czy niedawno Wolves. W latach 2016-2018 pełnił funkcję selekcjonera reprezentacji Hiszpanii. Jego największymi osiągnięciami są triumf w Lidze Europy, a także zwycięstwa w turniejach EURO u21 oraz u19.

Ostatnim przystankiem w przygodzie Lopetegui było Wolverhampton, gdzie przez niecały sezon trenował tamtejszych Wanderers. Hiszpan dowodził drużyną w łącznie 27 spotkaniach, notując średnio 1.30 punktu/mecz.

Rozmaite źródła piszą, że relacja na linii West Ham-Lopetegui staje się coraz bardziej wyraźna – portal FourFourTwo ogłosił, że szkoleniowiec był widziany poniedziałkowego wieczoru na lotnisku w Madrycie, skąd rzekomo poleciał do Londynu – w celu podjęcia dalszych negocjacji.

Inni informatorzy z kolei donoszą, że Hiszpan jest o krok od osiągnięcia porozumienia z zarządem AC Milan, który podobnie jak West Ham, do sezonu 2024/25 zamierza podejść z odświeżonym sztabem szkoleniowym.

Lopetegui od ponad pół roku przebywa na trenerskim bezrobociu, wobec czego szerokie zainteresowanie jego usługami nie powinno nikogo dziwić. Nie od dziś wiadomo, że David Sullivan jest wielkim entuzjastą zatrudniania bezrobotnych szkoleniowców, dlatego też istnieje scenariusz, zgodnie z którym będzie się on starał przekonać Hiszpana solidnym, dobrze opłacanym kontraktem.