Spodziewane przejęcie West Hamu przez Daniela Kretinskiego może nabrać tempa po śmierci współwłaściciela klubu Davida Golda – według The Times 

 

David Gold 86, zmarł w Środę 4 stycznia po krótkiej chorobie i jego klubowe aktywa – 25% – przejdą na własność jego rodziny. 

 

Kretinsky kupił 27% akcji klubu za 150 milionów w 2021 , po śmierci współwłaściciela ma szanse przejęcia klubu w całości za 600 milionów. 

 

Sullivan i Gold kupili 86% akcji West Hamu za 86 milionów i ich rodziny powinny zarobić na inwestycji 300 milionów jesli przejęciu klubu dojdzie do skutku. 

 

Bardziej prawdopodobny scenariusz 

 

Daniel Kretinsky, milioner z Czech prawdopodobnie wykupi West Ham w całości po tym jak przestanie obowiązywać klauzula dodatkowego podatku, który musiałby zapłacić Kretinsky przy przejmowaniu klubu. Termin upływa w marcu. 

 

Od kiedy milioner wykupił akcje West Hamu można zauważyć duże zmiany w zarządzaniu klubem. 

 

Młoty sfinansowały zakupy Davida Moyesa w letnim oknie transferowym, wydano 150 milionów na nowych piłkarzy.  Pomimo bardzo słabych wyników, klub dał menadżerowi czas na poprawienie gry zespołu. Jeśli ta nie poprawi się w kilku następnych spotkaniach to może to być koniec dla menadżera która wykonał dobrą robotę w poprzednich sezonach. 

 

Fani chcieliby widzieć klub zarządzany z wyczuciem i regularnymi inwestycjami w skład.

 

Po tym jak klub zakończył sezon na 7 miejscu apetyty urosły. Wydaje się ze West Ham powinien wygrywać z drużynami z górnej części tabeli co widać również przez ambitne zakupy nowych zawodników. 

 

Gold i Sullivan wykonali dobra robotę mimo tego że pożyczali klubowi pieniądze  i powiększyli dług, czas jednak na nową erę, erę Daniela Kretinskiego.