Nie był właścicielem klubu piłkarskiego… był fanem West Hamu, ponieważ było to widać w jego oczach. Wzruszająca i emocjonalna uroczystość upamiętniająca życie zmarłego 4 stycznia współprzewodniczącego West Hamu United – Davida Golda, odbyła się w środę na London Stadium, po przejmującej ostatniej podróży ulicami wschodniego Londynu, gdzie dorastał.

Uśmiechy, oklaski, łzy wzruszenia i dumy były częścią uroczystości pożegnalnej Golda. Rodzina, przyjaciele, koledzy i współpracownicy z całego jego wyjątkowego życia i kariery, oddali hołd wspaniałemu człowiekowi – szanowanemu i podziwianemu przez wszystkich, którzy go znali.

David Gold wyraził życzenie, aby jego ostatnie pożegnanie było radosną okazją związaną z jego głęboką miłością i związkiem z West Hamem United. Historia, która rozpoczęła się, gdy był małym chłopcem wspierającym lokalną drużynę, zatoczyła koło w styczniu 2010 roku, kiedy wrócił, aby przejąć współwłasność klubu.

Uroczystość pożegnalna na London Stadium była następstwem symbolicznej ostatniej podróży Współprzewodniczącego, która obejmowała wzruszającą chwilę refleksji na miejscu dawnego Boleyn Ground, na którym jako uczeń grał w Klubie oraz znajdującego się w pobliżu, jego domu rodzinnego

W uroczystości obok Davida Sullivana i  Karren Brady wzięli udział dyrektorzy klubu wraz z menedżerem Davidem Moyesem i jego męską pierwszą drużyną oraz sztabem szkoleniowym, a także głównym trenerem kobiecej drużyny Paulem Koncheskym i jego pierwszą drużyną.

Obecni byli również były menedżer Slaven Bilić, byli zawodnicy: w tym Sir Trevor Brooking, Brian Dear, Kenny Brown Jr, Steve Potts, Kevin Keen, Mark Robson, Jimmy Walker, Carlton Cole, Marlon Harewood, James Collins, Andy Carroll i David Martin, a także byli menedżerowie Akademii: Tony Carr i Ricky Martin oraz kilka bardzo znaczących postaci w piłce nożnej, w tym prezes Premier League Richard Masters i jego poprzednik Richard Scudamore, dyrektor generalny Football Association Mark Bullingham, właściciel Brighton & Hove Albion, Tony Bloom, Crystal Palace Przewodniczący Steve Parish i były prezes Chelsea Bruce Buck.

Mowę wygłosił legendarny zawodnik Młotów, obecnie dyrektor sportowy West Hamu – Mark Noble

Kiedy spojrzysz na tą historię i to, przez co przeszedł David Gold… myślisz, że to niewiarygodne, że człowiek z tak trudnych życiowo warunków, poradził sobie tak dobrze jak on i pozostał wiernym sobie. Był naprawdę dobrym człowiekiem – spędziłem z nim dużo czasu. To niesamowicie smutne i emocjonalne, że odszedł, ale trzeba celebrować takie życie, bo na pewno przeżył je w pełni. Posiadał West Ham United, jeden z największych klubów piłkarskich na świecie – jego życie powinno być uczczone.

Asystent trenera – Kevin Nolan, który był kapitanem Młotów od 2011 do 2015 roku i poprowadził drużynę do awansu do Premier League w 2012 roku, dodał:

Pamiętam tylko jego uśmiech i ciepło. Można było po prostu zobaczyć pasję i miłość, jaką miał dla klubu. Po prostu mam z nim bardzo miłe wspomnienia. Nie uwierzyłbyś, że był właścicielem klubu piłkarskiego, ponieważ zawsze poświęcał swój czas wszystkim. Był naprawdę troskliwym człowiekiem i widać to po całej jego rodzinie . Ilekroć spotkałeś jego bliskich, zawsze odnosili się do wszystkich z wielkim szacunkiem, zawsze byli cudownymi ludźmi.

Obecni goście zostali zachęceni do przekazywania datków na cele charytatywne ku pamięci współprzewodniczącego za pośrednictwem specjalnie utworzonego funduszu spuścizny, który został założony w jego imieniu przez Fundację West Hamu United, by zbierając niezbędne pieniądze na pomoc ludziom ze społeczności wschodniego Londynu, którym David Gold był tak oddany.

 

 

Spoczywaj w pokoju Mr. Gold