Leander Dendocker jest jednym z najczęściej obserwowanych zawodników Anderlechtu Bruksela. W związku z tym, w trakcie każdego okienka transferowego pojawia się wiele plotek, łączących tego zawodnika z klubami czołowych lig w Europie. Nie inaczej jest również tym razem, ponieważ jak donosi RMC Sport, jego nowym klubem miałby zostać West Ham United.

Zainteresowanie Belgiem pojawiało się już przed sezonem 2017/2018. Z czasem wciąż znajdował się w kręgu zainteresowań Młotów, a jego poczynania oglądali najpierw skauci, a potem asystenci ówczesnego menadżera – Davida Moyesa. Sam zawodnik ostatecznie żałował, że transakcja nie doszła do skutku, o czym można przeczytać tutaj. Teraz kolejne źródła znów informują o zainteresowaniu West Hamu Dendonckerem, a głównym rywalem w walce o zawodnika miałby być Olympique Lyon.

Ewentualne ruchy transferowe zostały jednak wstrzymane na czas Mistrzostw Świata w Rosji. Dendoncker znalazł się w kadrze reprezentacji Belgii i liczy na dobre występy na zbliżającym się turnieju. Bardzo trudnym zadaniem będzie jednak znalezienie się w wyjściowej jedenastce „czarnego konia” turnieju. Choć 23-latek może grać zarówno w obronie, jak i na pozycji defensywnego pomocnika, ciężko będzie mu wygrać rywalizację z takimi gwiazdami jak Jan Vertonghen, Vincent Kompany czy Axel Witsel. Można więc być spokojnym o to, czy jego usługami po mundialu zainteresują się inne kluby.

Według RMC Sport, Leander Dendoncker nie powinien kosztować więcej niż 27 milionów funtów.