West Ham United Women zakończył okienko transferowe podwójnym transferem. Klub ogłosił podpisanie Amalie Thestrup na wypożyczeniu z PSV i stały transfer Shannon Cooke, która dołącza do Młotów po opuszczeniu University of Louisiana. 

Duet jest trzecim i czwartym nowym nabytkiem, który pojawił się w Chadwell Heath podczas styczniowego okienka transferowego po tym, jak menedżer Paul Konchesky zapewnił już usługi Amber Tysiak i Anouk Denton na początku miesiąca. 

22-letnia Cooke dołącza do drużyny Women’s Super League po czteroletnim pobycie na Louisiana State University (LSU) w amerykańskim systemie uniwersyteckim, gdzie była kapitanem drużyny przez ostatnie dwa sezony. Cooke rozegrała w sumie 94 występy w swojej karierze w college’u w Ameryce i dziewięć razy trafiała do siatki jako obrońca.

Jestem podekscytowany podpisaniem kontraktu z West Hamem United. Od bardzo dawna marzyłem o podpisaniu pierwszego profesjonalnego kontraktu, aby móc to zrobić w tak wspaniałym klubie.

WSL to jedna z najlepszych lig na świecie i chciałam dojść do miejsca, które każdego dnia będzie mnie pchać do postępu. Bycie w tak elitarnym środowisku tutaj, daje mi taką możliwość i nie mogę się doczekać pierwszego gwizdka z moim udziałem – powiedziała Cooke.

Thestrup dołącza do Młotów na zasadzie wypożyczenia do końca sezonu 2022/23 i będzie nosiła koszulkę z numerem 14. Zawodniczka z tytułami mistrzowskimi wniesie ogromne doświadczenie z gry w Lidze Mistrzów do linii ataku West Hamu.

To niesamowite uczucie dołączyć do West Hamu – powiedziała Thestrup w rozmowie z whufc.com. Jestem naprawdę podekscytowana, że tu jestem. Poznałem już dziewczyny i personel –  zaczynam pracę w Londynie. Kiedy dołączenie do klubu na wypożyczeniu stało się okazją, naprawdę nie zastanawiałam się nad przeprowadzką To dobrze ugruntowany klub w Barclays Women’s Super League, która jest obecnie prawdopodobnie najlepszą ligą na świecie . To dla mnie świetna okazja, aby grać i rywalizować z najlepszymi graczami na świecie, więc jestem bardzo podekscytowana, że mam taką możliwość i nie mogę się doczekać, aby wybiec na boisko.

Menedżer Paul Konchesky jest zachwycony mogąc powitać tą zawodniczkę w West Hamie United 

Jesteśmy zachwyceni mogąc powitać Amalie w Klubie – powiedział Konchesky. Amalie wniesie etykę pracy na boisku i poza nim. Da obrończyniom do zrozumienia, jak nieustępliwe ma podejście i mam nadzieję, że jej instynkt w polu karnym da nam kolejną przewagę w meczach. Może również grać w dowolnym miejscu na linii frontu, co daje nam tam wiele opcji i jest czymś, czego nam brakowało.