Angelo Ogbonna któremu kontrakt z West Hamem kończy się w lecie 2023 jest łączony z dwoma włoskimi klubami, jego obecna sytuacja w klubie nie wydaje się pozytywna, nie jest pierwszym bądź nawet drugim wyborem Davida Moyesa.

Portal Diretta Goal opublikował informację, że dwie drużyny są zainteresowane podpisem Ogbonny – grający w Serie A Lecce jak również Frosinone z włoskiej drugiej ligi.

Angelo Ogbonna wystąpił w koszulce West Hamu 212 razy od 2015 kiedy to dołączył do Młotów z Juventusu. W tym sezonie obrońca zagrał łącznie w 10 meczach, przede wszystkim lidze konferencji ( 7-krotnie) jak również 2-krotnie w Premier League będąc zmiennikiem w meczach przeciwko Chelsea i Tottenhamowi.

W związku z tym, że jego kontrakt kończy się już latem, a przegrywa walkę o miejsce w składzie z Craigiem Dawsonem, Thilo Kehrerem, Kurtem Zoumą i Nayefem Aguerdem jest prawdopodobne ze Ogbonna może być zainteresowane powrotem do Włoch po siedmiu latach spędzonych za granicami swojej ojczyzny.

Lecce obecnie walczy o utrzymanie Serie A mając tylko 6 punktów przewagi nad strefą spadkową a Frosinone brakuje 5 punktów do lidera Serie B.  Przeprowadzka do Frosinone miałaby więcej sensu gdyż drużyna jest z rejonu Lazio we Włoszech niedaleko Cassino rodzinnego miasta Ogbonny.

Przed przejściem do West Hamu, Angelo Ogbonna wystąpił w 243 meczach ligowych w lidze włoskiej, reprezentując Torino, Crotone i Juventus, ponadto wystąpił również 13 razy w koszulce drużyny Azzuri, reprezentacji Włoch.