Znany insider dopowiedział ostatnio parę szczegółów dot. transferu Luizao z Sao Paulo. Wbrew początkowo pozytywnym doniesieniom, a negocjacje mogą (choć nie muszą) utknąć w martwym punkcie.

Brazylijski obrońca niedawno odrzucił ofertę kontraktu od Sao Paulo, i West Ham chciał z tej okazji skrzętnie skorzystać. Tutaj jawi się główny problem w negocjacjach – Młoty nie są zbyt chętne by płacić jakiekolwiek odstępne. Mimo rozmów, nic nie zostało jeszcze uzgodnione z brazylijskim klubem.

Zamiast realnej kwoty West Ham zaoferował Sao Paulo ewentualny procent od następnej sprzedaży Luizao. Jest to bardzo racjonalne rozwiązania, zwłaszcza jeżeli chodzi zawodnika, którego kontrakt wygasa już 31 stycznia 2023. Jak widać, cała transakcja jest jeszcze we względnie wczesnym stadium.

Luizao w tym sezonie w Brazylii (gdzie gra się systemem wiosna-jesień; chodzi o sezon 2022) zagrał w 26 meczach, co jest naprawdę niezłym wynikiem jak na ledwo 20 letniego zawodnika, i to na środku obrony. Poprzednim piłkarzem sprowadzonym z ligi brazylijskiej do pierwszej drużyny WHU był również środkowy obrońca – Paragwajczyk Fabian Balbuena, choć ten w przeciwieństwie do Luizao był już zawodnikiem doświadczonym. Czy młodzik z Sao Paulo będzie w stanie przebić osiągnięcia Balbueny (nazywanego „Generałem”) w koszulce WHU? Jeżeli uda się go zakontraktować, to będziemy w stanie się o tym przekonać.