Ruszyła karuzela spekulacji na temat przyszłości chorwackiego menadżera na London Stadium. Jednym z kandydatów kreowanych przez portale związane z Młotami jest obecny szef akademii – Terry Westley.

Jasnym jest, że Slaven Bilić dostanie kilka meczy szansy, by poprawić wyniki osiągane przez jego podopiecznych. Jak to zwykle w takich sytuacjach bywa, media już prześcigają się w kreowaniu ewentualnego sukcesora urodzonego w Splicie trenera. Pierwszym kandydatem przewijającym się w prasie jest Rafa Benitez, jednak nie jest on jedyną opcją.

Dziennikarze zastanawiają się nad ewentualnym brakiem klasowego następcy Bilicia. Częstym scenariuszem jest promocja drugiego trenera na stanowisko pierwszego menadżera, jak miało to miejsce na przykład w Leicester City kiedy to Claudio Ranieriego zastąpił jego asystent Craig Shakespeare. W przypadku Młotów sytuacja wygląda zgoła inaczej, gdyż to sam Slaven Bilić skompletował swój sztab szkoleniowy i to cały kolektyw prawdopodobnie straci pracę w razie niepowodzenia w lidze.

Portal claretandhugh.info spekuluje, że w takiej sytuacji włodarze West Hamu mogliby awansować szefa akademii – Terry’ego Westleya, który kapitalnie sprawuje się w roli szkoleniowca zespołu U-23. Taka sytuacja miałaby być jedynie opcją rezerwową, w razie fiaska rozmów z innymi menadżerami.