Ben Dinnery który jest ekspertem medycznym powiedział, że West Ham United może nie móc skorzystać z usług Kurta Zoumy przez kolejne 4 miesiące po operacji kolana.

Klub ogłosił że obrońca przeszedł operacje kolana i zawodnika czeka rehabilitacja w centrum szkoleniowym Rush Green pod okiem lekarzy.

Zouma został zmieniony po 15 minutach ostatniego meczu Młotów przed Mistrzostwami Świata, Dawid Moyes później potwierdził, że problem z francuza kolanem objawił się już podczas rozgrzewki przed meczem z Leicester City.

Dinnery wypowiedział się na temat rekonwalescencji, sugerując że były gracz Chelsea może stracić nawet 4 miesiące gry – sugerując również że jeśli 28-latek poszedł pod nóż żeby grać bez bólu, to będzie to dobre rozwiązanie w aspekcie długoterminowym.

Powiedział on GiveMeSport ” W zależności od tego czy była to prosta operacja czy tez bardziej skomplikowana możemy mówić o 4-6 tygodni, przy bardziej skomplikowanej 3-4 miesiące.”

„W prześwietleniu nie można wszystkiego dostrzec, ale sądzę że jeśli Kurt chce grać bez bólu to decyzja o operacji była jak najbardziej trafna. „