Młoty w środę rozegrają przedostatni mecz sezonu 2020/21 Premier League z West Bromwich Albion wiedząc, że cztery punkty z dwóch ostatnich meczów zapewnią udział w europejskich rozgrywkach.

Oto najważniejsze informacje z dzisiejszej konferencji prasowej menadżera.

Graliśmy naprawdę dobrze przeciwko Brighton, ale to był dzień, w którym po prostu nie strzeliliśmy zwycięskiego gola

W tym sezonie zdobyliśmy dużo punktów w wielu meczach, ale uważam, że zagraliśmy dobrze – jestem pozytywnie nastawiony do wielu rzeczy, które zrobiliśmy.
Myślę, że poczyniono postępy od początku sezonu. Na pewno w porównaniu z tym, gdzie byliśmy w zeszłym roku, teraz musimy być naprawdę zadowoleni.
Zawodnicy ciągle się poprawiają – widzę to każdego dnia. Muszę przyznać im wielką zasługę za to, co zrobili w tym sezonie.

Gdybyśmy byli wystarczająco dobrzy, aby zakwalifikować się do Ligi Mistrzów, byłoby to moje największe osiągnięcie

Mamy szansę na jakąś formę europejskiej piłki nożnej i byłoby to dla nas wszystkich wielkim osiągnięciem, gdybyśmy się tam dostali.
Stawiam sobie wysokie wymagania i zawodnikom także. Cały sezon starałem się, abyśmy znaleźli się wysoko w lidze w tej chwili i dokonaliśmy tego. Jesteśmy na dobrej pozycji.

Nie pobiliśmy jeszcze rekordu punktów, jakie West Ham zebrał w jednym sezonie Premier League, ale jesteśmy bardzo blisko tego. To daje wyobrażenie o naszym poziomie gry

Postęp jest dla mnie najważniejszy. Jako klub zrobiliśmy w tym roku większy krok, niż myśleliśmy, że się uda. Pomysł polega na kontynuowaniu małych kroków i ulepszaniu rzeczy za kulisami i na boisku. Miejmy nadzieję, że stworzymy klub, który będzie trwał i poprawiał się cały czas.

Nie mamy żadnych nowych obaw o kontuzje przed środowym meczem

Nadal mamy problem z Manuelem Lanzinim. Pozostali zawodnicy są już coraz bliżej powrotu do pełnej sprawności.

Chcemy mieć kibiców na stadionach 

Już na początku powiedziałem, że piłka nożna jest dla kibiców i chcieliśmy, aby szybko wrócili. Myślę, że mimo braku fanów na stadionie, byliśmy w stanie dać piłkę nożną ludziom, którzy chcieli ją oglądać. Wszyscy mamy nadzieję, że na początku następnego sezonu wrócimy do stadionów pełnych ludzi.

Wiem, że będzie nam jutro trudniej, ponieważ West Brom zagra już ze swoimi fanami 

Myślę, że pewne spotkania mogłyby potoczyć się inaczej, gdyby kibice byli z nami. I tak może być w przypadku West Bromu – potrzebują wsparcia jak każdy klub. Musimy jednak tam pojechać, zagrać najlepiej jak umiemy i przyzwyczaić się od nowa do kibiców.

Musimy być czujni

Wystarczy spojrzeć na wynik Sheffield United z Evertonem, aby wiedzieć, że do ostatniej minuty jest ciężko i nie ma znaczenia z kim grasz. Każdy chce wygrać, więc rywalizacja jest trudna. West Brom grał naprawdę dobrze przeciwko Liverpoolowi i niefortunne było, że nie zdobyli punktu z tego meczu.

Jak będzie wyglądała letnia rekrutacja? Moja odpowiedź brzmi:  „W tej chwili nie wiem”

Nie sądzę, żebyśmy mieli dużo pieniędzy na okienko transferowe, ale myślę, że w większości klubów będzie tak samo, więc się do tego przygotowujemy.
Wszystko się zmieni, jeśli  dostaniemy się do europejskiej piłki nożnej. Wtedy możemy zdecydować, że potrzebujemy dodatkowych graczy. Ale możemy zdecydować też, że nie potrzebujemy ich. Tak więc każda opcja jest możliwa.
Weszliśmy w ten sezon w dość niewielkim składzie, a od ostatniej przerwy reprezentacyjnej, mieliśmy poważne kontuzje. Daliśmy radę.
Mam nadzieję, że tak dobrze będzie dalej, ale przyjrzymy się temu. Oczywiście chciałbym podpisać kilka nowych kontraktów – jeśli będę mógł – ale jest jeszcze na to czas.