Maroko wygrało 2:1 z Kanadą w ostatnim meczu grupowym Mistrzostw Świata w Katarze. Nayef Aguerd miał zaszczyt strzelić setnego gola na Mundialu w Katarze, ale niestety trafił do własnej bramki – sprezentował więc „jubileuszowy” strzał, swoim rywaloom.

Nikt chyba nie spodziewał się, że Marokańczycy okażą się lepsi od medalistów poprzedniego mundialu – Belgii oraz od Chorwacji i tym samym wygrają grupę

Spotkania do udanych nie zaliczy zawodnik Młotów, ponieważ w 40 minucie strzelił bramkę samobójczą. Na szczęście nie miała ona wpływu na wynik i jego drużyna zakończyła mecz zwycięsko.

Wynik spotkania w zasadzie został już ustalony w początkowych 45 minutach.  Sytuacja drużyny Aguerda jest podobna do polskiej… Maroko po raz pierwszy od 1986 r. awansowało do fazy pucharowej.

Chorwacja bezbramkowo zremisowała z Belgią, co oznaczało, że zapewniła sobie drugie miejsce w grupie, eliminując Belgię. Vlašić, który jest obecnie wypożyczony do drużyny Serie A – Torino, nie pojawił się w meczu, pozostając niewykorzystanym rezerwowym

Obrońca West Hamu United, Thilo Kehrer, jako pierwszy spośród graczy Młotów opuścił rywalizację na Mistrzostwach Świata w fazie grupowej

Pomimo wygranej 4:2 w ostatnim meczu grupy E z Kostaryką w czwartkowy wieczór, zwycięzcy z 2014 roku odpadli z rywalizacji w fazie grupowej. Zwycięstwo Japonii 2:1 nad Hiszpanią oznaczało, że Niemcy odpadli przez różnicę bramek.