Według doniesień włoskiego periodyku il Resto del Carlino, West Ham United złożył zapytanie o dostępność Marko Arnautovicia w letnim oknie transferowym.

Karuzela transferowa powoli nabiera tempa. Im bliżej letniego okienka, tym więcej pojawia się plotek w piłkarskiej prasie. Nie omija to West Hamu United, który przeczesuje rynki w poszukiwaniu bramkostrzelnego napastnika. Spekuluje się, iż w gronie kandydatów na stanowisko zawodowego snajpera WHU znajdują się między innymi Andrea Belotti, Tammy Abraham, Adam Armstrong, Ivan Toney czy nawet… Marko Arnautović!

Według włoskiej gazety il Resto del Carlino, The Hammers wraz z Crystal Palace złożyli zapytanie o dostępność Austriaka w letnim okienku. Rywalem angielskich ekip o podpis dynamicznego napastnika miałaby być Bologna FC. Dziennikarze podkreślają jednak, że pomimo pewnego opuszczenia przez Arniego „Państwa Środka”, zespół z regionu Emilia-Romania może nie sprostać żądaniom finansowym stawianym przez agentów Arnautovicia. Dodają również, iż zdobywcy nagrody Młota Roku w sezonie 2017/2018 najbliżej właśnie do drużyny Davida Moyesa, przez wzgląd na dawną więź zawodnika z klubem.

Wydaje się jednak, że możliwość powrotu piłkarza o serbskich korzeniach na London Stadium jest bardzo mało prawdopodobna. Spora grupa kibiców wciąż nie może mu wybaczyć sposobu, w jaki opuścił wschodni Londyn na rzecz potężnej tygodniówki za grę na chińskich boiskach.

Marko Arnautović reprezentuje obecnie barwy Shanghai SIPG, dla którego zdobył 20 bramek oraz 4 asysty w 38 meczach. Fachowy portal transfermarkt.de wycenia Austriaka na 10 milionów Euro.