West Ham United zmierza pewnie na niedzielne derbowe spotkanie z Tottenhamem, ale Jarrod Bowen wie że Młoty wciąż mają sporo do udowodnienia. 

 

Ostatnio zawodnik z numerem 20 gra z wielkim entuzjazmem, strzelił w wygranych meczach z Everetonem i Derby County w styczniu oraz zaliczył asystę przy golu Emersona z Chelsea. 

 

Po zebraniu 5 punktów w poprzednich trzech meczach Premier League i przegraniu tylko jednego meczu z ostatnich 7 we wszystkich rozgrywkach, Bowen przekonuje, że on i jego koledzy wciąż maja dużo do zaoferowania i oczywiście poprawienia jeśli chcą wywieźć dobry wynik z północnego Londynu. 

 

„To jest bardzo ważny mecz” stwierdza zawodnik. „Ponownie ogromne derby. Fani i zawodnicy nie mogą się doczekać a my chcemy wygrać”

 

„W kilku ostatnich tygodniach wygraliśmy w pucharze Anglii dwukrotnie jak i mieliśmy dobre mecze w lidze”

 

Młoty niewątpliwie czerpały sporo radości w ostatnich spotkaniach z „kurczakami” mając w składzie reprezentanta Anglii. 

 

Bowen był w składzie gdy Lanzini strzelił na 3:3 w ostaniej minucie w październiku 2020, jak również brał czynny udział w obu zwycięstwach w lutym i październiku 2021. Strzelił także w zwycięskim ćwierćfinale pucharu ligi na stadionie Tottenhamu w grudniu 2021. 

 

Zwycięstwo dla West Hamu w tym meczu będzie nie tylko powodem do dumy ale również zdecydowanie poprawi pozycje w lidze. 

 

„Nie chowamy się przed krytyką” kontynuuje Bowen „ Wszystko zależy od nas zawodników  żeby wydostać się z tej sytuacji”

 

„Od Mistrzostw Świata zagraliśmy kilka świetnych spotkań i mieliśmy dobre rezultaty, jednakże wciąż jesteśmy blisko ostatnich 3 drużyn w tabeli i mamy ważne mecze na horyzoncie”

 

„Jeśli spojrzysz na tabele to widzisz ze różnica punktowa pomiędzy drużynami nie jest wielka i wygrane dwa spotkania z rzędu pozwolą nam wskoczyć w środek tabeli a to pozwoli na chwile oddechu” 

 

„Zdajemy sobie sprawę ze nie dostaniemy  tego na tacy, musimy na to ciężko zapracować. Pokazaliśmy charakter przeciwko drużynom z góry tabeli. Chelsea nad Newcastle, w obu meczach straciliśmy bramki pierwsi a jednak pokazaliśmy stary West Ham – walkę do końca, nieustępliwość i wróciliśmy do gry”

 

Charakter będzie w istocie bardzo ważny dla Młotów w końcówce sezonu. Bowen i spółka wciąż grają w 3 rozgrywkach : Lidze, pucharze Anglii i lidze konferencji i są zdeterminowani aby osiągnąć sukces. 

 

„Myśląc o pucharach ( Mamy szansę)” kontynuuje. „ Wciąż jesteśmy w pucharze Anglii i mecze w Europie, jest naprawdę duża szansa na przywiezienie pucharu dla fanów”

 

„Następny mecz jest bardzo ważny. Czuję ze wróciłem do niezłej formy. W ostatnich tygodniach jest lepiej, potrzebujemy jednak wejść jeszcze na wyższy poziom”    

 

Dla Bowena i spółki ten wyższy poziom musi się zmaterializować w niedziele w północnym Londynie.