Według najnowszych doniesień, West Ham United złożył ofertę w wysokości 14 milionów funtów za pomocnika Juventusu, Denisa Zakarię. Corriere dello Sport podaje, że Włosi wstrzymują się z decyzją, bo są skłonni do rozważenia transferu, ale na kwotę zbliżoną do 17 milionów funtów.

David Moyes, ma przed sobą trudne zadanie w letnim okienku transferowym, jeśli ma dobrze zastąpić Declana Rice’a i wygląda na to, że Zakaria jest kimś, kogo Szkot naprawdę chce…

Według Corriere dello Sport, różnica w wycenach obu klubów wynosi obecnie około 3 milionów funtów. Właściwie, 17 milionów funtów za reprezentanta Szwajcarii byłoby chyba przyzwoitą kwotą dla Młotów. Gracz idealnie pasuje do Premier League ze swoim tempem, siłą i fizycznością. Zakaria byłby idealnym zawodnikiem do przejścia do West Hamu.

Nie jest on wystarczająco dobry, aby samodzielnie zastąpić Rice’a

Moyes musi pozyskać elitarnego pomocnika typu box-to-box, aby towarzyszył Zakarii – kogoś takiego jak Khephren Thuram czy Ibrahim Sangare. Jeśli as Juventusu jest jedynym środkowym pomocnikiem, którego Młoty pozyskają w letnim okienku transferowym, po prostu nie będzie on spełniał oczekiwań, jakie powstaną, po odejściu Rice’a.

West Ham musi tego lata mierzyć naprawdę wysoko. Zakaria będzie mocnym dodatkiem, ale sam w sobie nie wystarczy, aby przenieść nas na wyższy poziom.