Transfer Declana Rice’a nadal nie został oficjalnie potwierdzony i to powoduje, że w obozie West Hamu nasila się frustracja – oczekujący na przelew środków właściciele wstrzymują się z podejmowaniem ruchów na rynku, w efekcie czego brani pod uwagę zawodnicy dołączają do innych klubów. Młoty nieustannie szukają kandydatów do zapełnienia luki po odchodzącym kapitanie, a do ścisłego grona faworytów trafili niedawno James Ward-Prowse oraz Tyler Adams.

Mimo uzgodnienia kwoty oraz warunków jej spłaty już kilkanaście dni temu, przejście Declana Rice’a do klubu z północnego Londynu pozostaje nadal sprawą niedokończoną. 24-latek w zeszły piątek zjawił się w ośrodku treningowym Kanonierów i przeszedł testy medyczne. Piłkarz następnie udał się na wakacje do Portugalii, zwlekając z podpisaniem umowy oraz przygotowaniem materiałów promocyjnych. Przedstawiciele West Hamu nie kryją swojego rozgoryczenia całą sytuacją, bowiem uniemożliwia im to swobodne działanie na rynku transferowym.

Działacze Młotów przez zwłokę The Gunners muszą rozglądać się za nowymi potencjalnymi rekrutami, ponieważ opóźnienie powoduje, że część z nich znalazła już sobie innych pracodawców. Klub zintensyfikował swoje działania w kierunku sprowadzenia piłkarzy z doświadczeniem w Premier League – mowa tutaj o kapitanie Southampton, Jamesie Ward-Prowse oraz pomocniku Leeds, Tylerze Adamsie.

28-letni Anglik był wiodącym graczem Southampton zarówno w zeszłej kampanii, jak i kilku ostatnich latach. Nie jest to pierwszy raz, gdy wychowanek Świętych jest łączony z przeprowadzką na London Stadium, aczkolwiek spadek drużyny z Premier League powoduje, że operacja może finalnie się udać. Dotychczasowe próby sprowadzenia go do wschodniego Londynu kończyły się fiaskiem, głównie ze względu na wygórowane oczekiwania finansowe klubu z St Mary’s. West Ham wycenia gracza na około 20 milionów funtów i liczy na to, że uda mu się zamknąć transakcję w okolicach tej sumy.

Ward-Prowse w sezonie 2022/23 wystąpił w sumie w 45 meczach, strzelając w tym czasie aż 11 bramek oraz 5-krotnie asystując. Jego specjalną cechą są gole z rzutów wolnych – w zakończonych rozgrywkach strzelił ich aż 4 i co równie ciekawe, z dorobkiem 18-stu zdobytych w ten sposób bramek zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców z rzutów wolnych w całej historii Premier League.

Pion transferowy The Hammers zaczął również badać możliwość kupna Tylera Adamsa z Leeds United. Mimo słabych wyników zespołu, Amerykanin prezentował się w sposób ponadprzeciętny, co poskutkowało zdobyciem zainteresowania drużyn z angielskiej ekstraklasy. 24-latek jest również jednym z trzonów swojej drużyny narodowej, co znalazło swoje odzwierciedlenie w efektownych wynikach podczas zeszłorocznego Mundialu.

W rozgrywkach klubowych Adams na boisko wyszedł zaledwie 26 razy, ale to wystarczyło, by zwrócić uwagę na swoje niebanalne umiejętności. Ekipa z Yorkshire wycenia swojego piłkarza na około 30 milionów funtów.

Na liście życzeń Tima Steidtena oraz Davida Moyesa znalazły się również takie nazwiska jak Kephren Thuram z OGC Nice, Ibrahim Sangaré broniący barw holenderskiego PSV, czy Alex Scott z Bristol City. Wiele wskazuje jednak na to, że dołączą oni do innych zespołów.