Media spekulują, że wraz z nadejściem Julena Lopetegui mogą nastąpić zmiany w klubowej hierarchii zawodników. Oczekuje się, że Kurt Zouma przestanie pełnić rolę kapitana pierwszej drużyny.

Zouma przejął opaskę od Declana Rice’a po jego odejściu w 2023 roku – od tego czasu Francuz wyprowadzał drużynę na boisko łącznie 37-krotnie. Istnieje prawdopodobieństwo, że w niedzielę uczyni to po raz ostatni.

Według dziennikarzy The Athletic, faworytem do przejęcia funkcji kapitana jest James Ward-Prowse. Anglik pełnił rolę kapitana Southampton przez ponad 3 lata, otrzymawszy opaskę pod koniec sezonu 2019/20. Mimo to, pośród fanów West Hamu można usłyszeć wiele głosów sprzeciwu.

Ward-Prowse przez pierwszą część sezonu konsekwentnie umieszczany był w wyjściowej jedenastce, odpłacając się Moyesowi bramkami, asystami oraz realnym wpływem na grę zespołu. Niestety – wraz ze spadkiem formy drużyny, z dobrej dyspozycji wypadł również sam JWP. Anglik zaczął być coraz częściej wysyłany na ławkę rezerwowych – w sezonie 2023/24 29-latek zagrał w sumie 51 razy, z czego 45-krotnie wychodził na boisko od pierwszej minuty.

W dyskusjach na mediach społecznościowych nietrudno zauważyć, że grono fanów jako następnego kapitana najchętniej wytypowałoby Jarroda Bowena. 27-latek jest czołową postacią klubu z London Stadium, jest pewny miejsca w wyjściowym składzie, a niedawno przedłużył swój kontrakt do 2030 roku.