27-letni niemiecki środkowy obrońca, który przybył do Francji w styczniu z West Ham United, podpisał czteroletni kontrakt i obecnie jest związany z Les Rouge & Blanc do czerwca 2028 roku.

Thilo Kehrer w zimowym oknie transferowym przeszedł na zasadzie wypożyczenia i szybko zaadaptował się w składzie Monako, przyczyniając się do uzyskania kwalifikacji do Ligi Mistrzów UEFA w przyszłym sezonie .

Po rozegraniu 14 meczów, w tym 8 bez porażki, międzynarodowy obrońca, który ma na koncie 27 występów w reprezentacji Niemiec, wziął udział w wyścigu o podium, gdyż zespół zajął drugie miejsce w Ligue 1.

Znajomość gier europejskich zaprocentuje

Pochodzący z Tybingi zawodnik jest zaznajomiony z europejskimi rozgrywkami, gdyż w zeszłym sezonie wygrał Ligę Konferencyjną z West Hamem i zagrał w finale Ligi Mistrzów z Paryżem w 2020 r. To bogate doświadczenie Thilo będzie mógł nadal dobrze wykorzystywać w swojej drużynie.

Jestem bardzo szczęśliwy i dumny, że mogę kontynuować moją przygodę z AS Monaco. Kiedy przybyłem w styczniu, zostałem bardzo dobrze przyjęty przez moich kolegów z drużyny, sztab, pracowników klubu i kibiców. Przeżyliśmy już wiele pozytywnych chwil, jak choćby drugie miejsce, które gwarantuje miejsce w przyszłorocznej Lidze Mistrzów i mam nadzieję, że w tej koszulce czeka na mnie ich o wiele więcej!

Kehrer przybył do West Ham latem 2022 roku w ramach istotnej przebudowy składu Davida Moyesa, a jego wszechstronność okazała się kluczową zaletą jego pierwszego sezonu w angielskiej piłce nożnej. Były zawodnik PSG rozegrał 38 występów we wszystkich rozgrywkach, w tym osiem w drodze Hammers do triumfu w finale Ligi Konferencji Europejskiej.

Jednak w tym sezonie powrót do formy Vladimira Coufala i przybycie Konstantinosa Mavropanosa latem sprawiły, że 27-latek spadł w hierarchii zarówno na prawym, jak i środkowym obrońcy.