Slaven Bilić na konferencji prasowej przed meczem trzeciej rundy FA Cup z Manchesterem City poinformował, że Simone Zaza w styczniu opuści Londyn i wróci do Włoch.

Powodem odejścia reprezentanta Italii jest zapis w jego kontrakcie, który nakazuje wykupienie piłkarza po rozegraniu 14 spotkań. West Ham próbował dogadać się z Juventusem, by anulować tą klauzulę, ale bezskutecznie. Prawdopodobnie nowym przystankiem w karierze 25-latka będzie hiszpańska Valencia, która omówiła z Mistrzem Włoch umowę wypożyczenia.

 – Zaza trafił do West Hamu, bo chciał tutaj trafić. On jest wciąż naszym zawodnikiem, ale mogę powiedzieć w tej chwili, że odejdzie ze względu na zapis w jego kontrakcie. Tak się dzieje w futbolu. On na pewno jest dobrym graczem. Ta klauzula miała duży wpływ na jego karierę tutaj. Niektórzy piłkarze potrzebują kilku miesięcy, żeby zaaklimatyzować się w Anglii. Niestety trafił do klubu kiedy zespół nie grał zbyt dobrze. Niestety musieliśmy podjąć decyzję po rozegraniu 6-7 meczów. Nie mieliśmy zbyt dużo czasu, żeby go dobrze ocenić. Ale przyznaję, że jest on dobrym piłkarzem. – powiedział Chorwat

Zaza w koszulce Młotów rozegrał 11 meczów, nie strzelając ani jednej bramki.