West Ham United jest bardzo poważnie zainteresowany pozyskaniem Kierana Trippiera z Tottenhamu Hotspur. Jednak transfer może nie dojść do skutku ze względu na relację łączące dwa kluby. 

Właściciel Spurs Daniel Levy nie lubi sprzedawać swoich zawodników do odwiecznego rywala. Podobna sytuacja była z Emmanuelem Adebayorem, który chciał odejść do West Hamu, ale Spurs nie zdecydowali się na sprzedaż Togijczyka na Boleyn Ground.

Trippier jest utalentowanym prawym obrońcą, ale na White Hart Lane nie może wywalczyć sobie miejsca w pierwszym składzie, ponieważ podstawowym graczem na tej pozycji jest Kyle Walker. Jednak gdy 26-latek wchodzi do gry to spisuje się bardzo dobrze. Niedawno zastępował zawieszonego za kartki Walkera w meczu z Watfordem i popisał się dwiema fantastycznymi asystami.

West Ham na gwałt potrzebuje nowego prawego obrońcy i wychowanek Manchesteru City wydaje się idealnym kandydatem. Oprócz Trippiera z klubem z London Stadium łączeni są tacy gracze jak: Glen Johnson (Stoke City), Dominic Iorfa (Wolverhampton) i Ahmed Elmohamady (Hull City).

W tym sezonie były gracz Burnley FC rozegrał tylko osiem spotkań w barwach Kogutów.