Według włoskich mediów AS Roma odbyła rozmowy z West Hamem na temat wypożyczenia Sofiane’a Feghouliego. Dyrektor rzymskiego klubu Fredric Massara jest obecnie w Londynie i negocjuje transfer Algierczyka.

Pominięcie zawodnika przez selekcjonera Lisów Pustyni na Puchar Narodów Afryki ożywiło we włoskim klubie chęć zakontraktowania byłego piłkarza Grenoble. Roma oferuje Młotom półroczne wypożyczenie za milion euro z opcją wykupu po sezonie za 13 milionów.

Skrzydłowy w tym sezonie rozegrał dla West Hamu tylko 510 minut i nie potrafi przebić się do podstawowego składu. Nie ma pewności czy Slaven Bilić pozwoli piłkarzowi opuścić London Stadium, ponieważ Chorwat nie ma obecnie szerokiej kadry. Po wyjeździe Andre Ayew na PNA i kontuzji Gokhana Tore, Feghouli jest praktycznie jedynym zmiennikiem dla Dimitriego Payeta i Michaila Antonio. Z konieczności na tej pozycji może grać również Edimilson Fernandes.

Jeśli londyński klub zdecydowałby się na sprzedaż Algierczyka to niewykluczone, że pozyska nowego piłkarz na tą pozycję. Wśród kandydatów wymienia się Roberta Snodgrassa z Hull City czy Kamila Grosickiego z Stade Rennes.