Piłkarze West Hamu wzięli udział w pierwszych – podczas listopadowej przerwy międzynarodowej – spotkaniach swoich reprezentacji. Zarówno zawodnicy drużyny seniorskiej, jak i drużyn młodzieżowych wybiegli na boiska.

Tomáš Souček  w wygranym meczu towarzyskim (7:0) z Kuwejtem strzelił swojego ósmego gola w reprezentacji, zaliczając czwarte z siedmiu trafień gospodarzy tego wieczoru

Czesi przygotowują się do ważnego meczu eliminacyjnego do Mistrzostw Świata z Estonią, który odbędzie się  we wtorek. Souček i Coufal rozpoczęli towarzyski mecz w Ołomuńcu, a Alex Král wszedł z ławki rezerwowych w 61. minucie. Vladimir Coufal zapisał na swoim koncie asystę.

Trzech innych Młotów było zaangażowanych w pozostałych spotkaniach

• Andrij Jarmołenko zaliczył 105. występ dla Ukrainy w zremisowanym 1:1 towarzyskim meczu z Bułgarią. Pomocnik Szachtara Donieck  – Taras Stepanenko strzelił gola w samej końcówce meczu i wyrównał wynik spotkania.
  • Hiszpania zapewniła sobie zwycięstwo 1:0 nad Grecją w kwalifikacjach do przyszłorocznych finałów Mistrzostw Świata FIFA w Katarze. Pablo Fornals wszedł na boisko z ławki rezerwowych w drugiej połowie meczu.
  • Nikola Vlašić wszedł z ławki rezerwowych w wygranym przez Chorwację spotkaniu (7:1) na Malcie. Jeśli Chorwacja wygra w Splicie z Rosją, zastąpi rywala na czele grupy H i zarezerwuje sobie „bilet” do Kataru.

Młodzieżowe występy

Divin Mubama zadebiutował w reprezentacji Anglii do lat 18 – do bramki trafił Sonny Perkins

Czterech zawodników Akademii West Hamu brało udział w meczach swoich młodzieżowych drużyn międzynarodowych w czwartkowy wieczór. Divin Mubama zadebiutował w reprezentacji Anglii do lat 18 w meczu, w którym Sonny Perkins otworzył wynik, strzelając gola. W następnym spotkaniu Anglii U18 w turnieju, gracze zmierzą się z Belgią.

Na poziomie U19 obrońca Jamal Baptiste był rezerwowym w reprezentacji Anglii w eliminacjach Euro U19 2022. 18-latek zapewne ma nadzieję, że weźmie udział w kolejnym meczu kwalifikacyjnym ze Szwajcarią, który odbędzie się w sobotę.

W czwartek reprezentował także Anglię, tym razem na poziomie U20, kapitan West Hamu U23 Aji Alese  – środkowy obrońca rozegrał 78 minut w meczu towarzyskim z Portugalią na Estadio Municipal de Leiria.

Pomocnik U23, Pierre Ekwah w czwartek zaliczył swój trzeci z rzędu występ w reprezentacji Francji U20, przegrywając 3:2 z Niemcami. Zawodnik opuścił boisko już po 42 minutach.