Co porabiają nasi młodzi zawodnicy podczas przerwy międzynarodowej? Ośmiu „Młotów” wyjechało z reprezentacjami na poziomie swoich grup wiekowych. Trzech zawodników Akademii West Hamu United wystąpiło już podczas środowych meczów.

Niewątpliwie największym wydarzeniem był debiut Ollie Scarlesa w reprezentacji Anglii do lat 18, który pomógł swojej drużynie w towarzyskim, zwycięskim meczu nad Chorwacją U18. Młody obrońca wszedł z ławki w 61. minucie, zastępując Sonny’ego Pincha z Middlesbrough.

Następny mecz Scarlesa w barwach narodowych, to towarzyskie spotkanie z Belgią w piątek 24 marca.

Divin Mubama, świeżo po strzeleniu swojego pierwszego gola dla seniorskiej drużyny Młotów, łączy siły z reprezentacją Anglii do lat 19, by zagrać w eliminacjach Mistrzostw Europy UEFA U19,  przeciwko Węgrom, Islandii i Turcji

Mubama wystąpił już w pierwszym ze wspomnianych – wygranym 1:0 – meczu z Węgrami. Napastnik znalazł się w wyjściowej jedenastce na stadionie Bescot w Walsall. Zwycięstwo zapewnione zostało dzięki bramce Charliego Webstera w 33. minucie. Wygrana stawia Anglię na pierwszym miejscu w swojej grupie, która chce zapewnić sobie awans do lipcowych finałów Mistrzostw Europy UEFA U19.

Mubama i jego koledzy z reprezentacji Anglii zmierzą się teraz z Islandią w sobotę 25 marca.

W grupie wiekowej do lat 17  dla reprezentacji Irlandii Północnej występuje Josh Briggs

Josh Briggs rozpoczął mecz w reprezentacji, która przegrała 2:1 z Holandią. Obie drużyny spotkały się w środowym meczu w grupie trzeciej rundy eliminacji do Mistrzostw Europy UEFA. Młody Briggs wystąpił w środku obrony swojej drużyny – Irlandia Północna objęła prowadzenie w 33. minucie, jednak Holendrzy wyrównali po rzucie wolnym Enocha Mastorasa. Irlandczycy stracili ważną bramkę już w doliczonym czasie gry.

Bramkarz Akademii, Finlay Herrick jest w kadrze Anglii U17 na mecze eliminacyjne Mistrzostw UEFA do lat 17 – zaplanowano mecze przeciwko Danii, Irlandii Północnej i Holandii

Wczoraj odbyło się pierwsze z tych spotkań, jednak zawodnik Młotów pozostał niewykorzystanym rezerwowym, gdy reprezentacja Anglii do lat 17 wygrała na wyjeździe z Danią 3:1 w grupie eliminacji UEFA Euro U17.