Były napastnik West Hamu United – Carlton Cole, został zaproszony na wycieczkę po stadionie Optus, gdzie Młoty zmierzą się ze swoimi londyńskimi rywalami i drużyną A-League Perth Glory w przedsezonowych spotkaniach w lipcu.

Cole rozmawiał z przedstawicielami lokalnych mediów i pozował do zdjęć z dyrektorem generalnym Perth Glory – Athonym Radichem, kapitanem Mustafą Aminim, napastnikiem Adamem Taggartem i ministrem turystyki Australii Zachodniej Rogerem Cookiem w pobliskim BHP Amphitheatre,

To pierwsza podróż Młotów do Australii od 28 lat. Carlton Cole jest zachwycony, że klub powróci do kraju, z którym ma tak wiele wspólnego w całej swojej historii

Młoty zmierzą się z drużyną A-League Perth Glory i rywalami z Premier League – Tottenhamem Hotspur. Obydwa mecze zostaną rozegrane na Perth’s Optus Stadium odpowiednio w sobotę 15 lipca i wtorek 18 lipca.

Cole, nie może się doczekać, aby zobaczyć obecne pokolenie Młotów na australijskim murawie

Perth to piękne miasto – mam zamiar wrócić do Anglii z wielkimi pochwałami tego, co do tej pory tu spotkałem – promieniał, przemawiając podczas inauguracji w stolicy Zachodniej Australii. Wrócimy tutaj w lipcu i będziemy się dobrze bawić, zapewniając fanom wspaniałą rozrywkę.

Zawsze chciałem odwiedzić Australię. Czuję, że ten kraj ma wiele do zaoferowania światu, podobnie jak piłka nożna. Pochodzi stąd wiele gwiazd – Mark Viduka, Lucas Neill – był naszym kapitanem w West Hamie. Harry Kewell to legenda Premier League, a w naszym klubie był też Stan Lazaridis. W Perth urodził się też Dylan Tombides, który zmarł, ale cieszył się dużym szacunkiem.

Cole spodziewa się również wspaniałych wrażeń boiskowych

Kiedy mówisz o rywalizacji między West Hamem i Spurs, natychmiast wiesz, że to jeden z największych meczów sezonu dla Młotów. Chłopcom będzie ciężko, ale to będzie świetna gra. Chcemy, aby fani przyszli, dali nam wsparcie, podkręcili atmosferę i cieszyli się grą. Jestem pewien, że gracze West Hamu zagrają świetną grę dla miasta i ludzi z nim związanych. Zrobimy wielkie show.

Minister turystyki Australii Zachodniej Roger Cook, nie może się doczekać powitania Młotów

Australia Zachodnia po raz kolejny stanie się ojczyzną międzynarodowego futbolu, kiedy te supergwiazdy angielskiej Premier League pojawią się na jej obiektach. Perth to jedyne miejsce w Australii, gdzie można zobaczyć kluby Premier League w akcji w 2023 roku.

Dwa wspaniałe wydarzenia zostały zaplanowane przed długo wyczekiwanymi Mistrzostwami Świata FIFA Kobiet 2023, podczas których w Perth odbędzie się pięć spektakularnych meczów w ramach największego na świecie wydarzenia sportowego w rywalizacji kobiet.