West Ham oficjalnie poinformował, że w ramach przygotowań do kampanii 2023/24 drużyna uda się na letnie tournée do Australii. Piłkarze pojawią się na południowej półkuli w lipcu i zagrają dwa mecze w mieście Perth.

Młoty mają w planach rozegranie dwóch spotkań – 15 lipca z Perth Glory oraz derbowe starcie z Tottenhamem, które odbędzie się 3 dni później. Areną zmagań dla obu meczów będzie Optus Stadium. Ponadto klub ogłosił, że zebrani kibice będą mieli okazję spotkać się ze swoimi idolami oraz wspólnie zwiedzić miasto.

Swojego zadowolenia organizacją przedsezonowego wyjazdu nie krył były zawodnik The Hammers, a obecnie ambasador, Carlton Cole:

Jesteśmy podekscytowani możliwością odwiedzenia Australii. Wiemy, że jest to naród, który uwielbia piłkę nożną i cieszy nas fakt, że spotkamy się z naszymi fanami z odległych terenów. Mamy nadzieję, że kibice z innych części świata do nas dołączą, abyśmy wszyscy razem mogli spędzić to piłkarskie święto w zachodniej Australii – skomentował.

Wyjazd do kraju słynącego z kangurów nie jest pierwszą daleką przedsezonową podróżą dla zawodników West Hamu. Klub udawał się już do Ameryki Północnej oraz Azji, co znacząco wpłynęło na globalną ekspozycję marki.