Pierwszy nabytek Młotów w bieżącym oknie transferowym Pablo Zabaleta rozpoczął przygotowania ze swoimi nowymi kolegami z drużyny do nowego sezonu Premier League. Argentyńczyk został ciepło przyjęty przez Młoty na pierwszym spotkaniu w Rush Green.

Mój pierwszy dzień był fantastyczny. Cieszę się, że tu jestem! Powiedziałem chłopakom, że nigdy nie miałem tak dobrej pogody w sezonie przygotowawczym! Fajnie jest poznać nowych zawodników, menadżera, sztab szkoleniowy i wszystkich ludzi dookoła boiska. Jesteśmy szczęśliwi, że znów trenujemy razem, co wprowadza mnie w dobry nastrój. Pierwszy raz spotkałem Slavena osobiście. Wcześniej kilka razy rozmawiałem z nim przez telefon. Powiedziałem mu to samo, co mówię wam – jestem szczęśliwy, że mogę być częścią tego zespołu – powiedział Zaba.

Oprócz ciepłego przywitania ze Slavenem Biliciem orazm Markiem Noble, nasz nowy obrońca spędził możliwie dużo czasu na poznaniu wszystkich w klubie, od piłkarzy po pracowników obiektu. Część twarzy była już znana byłemu zawodnikowi Manchesteru City.

Gram w Premier League niemal od 9 lat, dlatego znam część zawodników z boiska. Oczywiście było bardzo miło zasiąść wspólnie do stołu i zjeść obiad, porozmawiać ze wszystkimi. Wyglądają na spoko gości, dlatego cieszę się, że tutaj jestem. 

Już niedługo pierwsza drużyna West Hamu United wybierze się na obóz treningowy do Austrii i Niemiec. Sam zawodnik nie może się jednak doczekać starcia z jego byłym klubem – Manchesterem City na Islandii.

Nie mogę się doczekać początku sezonu. Wszystko kręci się koło ciężkiej pracy i dedykacji. Wszyscy skupiamy się, aby być gotowym na sto procent. Byłem w Austrii kilka razy. Musimy mocno się skupić, aby być gotowymi na sto procent przed początkiem ligi. Zagramy kilka sparingów, włączając w to ciekawy mecz przeciwko Manchesterowi City, co stanowi naszą ostateczną próbę przed rozgrywkami krajowymi. To będzie dla nas odpowiedni test – przyznał Argentyńczyk.