Młoty wracają do treningów

Słońce oświetlające świeżo skoszoną trawę, nieskazitelna murawa, zupełnie nowe stroje wiszące w szatni i uczucie letniego optymizmu unoszące się w powietrzu. To może oznaczać tylko jedno: pierwszy dzień przygotowań do nowego sezonu West Hamu United! 

Menadżer Slaven Bilić, który wygląda na wypoczętego i świeżego tuż po swojej operacji biodra przywitał swoich zawodników na obiektach Rush Green w środowy poranek. Zawodnicy zaczną swoje zmagania w Premier League w meczu wyjazdowym przeciwko Manchesterowi United.

Kapitan Młotów Mark Noble oraz rosły napastnik Andy Carroll jako pierwsi pojawili się w ośrodku szkoleniowym. Tuż po nich pojawił się nowy nabytek West Hamu Pablo Zabaleta, który przyleciał do Anglii tuż po ślubie swojego przyjaciela Lionela Messiego. 32-letni obrońca został oprowadzony po ośrodku szkoleniowym tuż przed przywitaniem się ze swoimi nowymi kolegami z zespołu, wśród których zabrakło jego rodaka – Manuela Lanziniego, który cieszy się przedłużonym urlopem ze względu na występy w kadrze Argentyny.

Oprócz Manu, w późniejszym terminie dołączą tacy gracze, jak Darren Randolph, Robert Snodgrass, Aaron Cresswell czy Jose Fonte. Wszyscy zawodnicy dołączą do zespołu w przyszły poniedziałek, kiedy to West Ham wyruszy do Austrii na swój obóz przygotowawczy do przyszłej kampanii w Premier League.

Naturalnie zawodnicy w pierwszej kolejności będą pracować nad swoją kondycją i przygotowaniem motorycznym w tej fazie planu treningowego. W tym aspekcie wielką rolę odegra nowy szef sztabu medycznego Gary Lewin oraz jego ekipa, którzy skupią się na indywidualnych potrzebach poszczególnych zawodników.

Josh Ewens, trener przygotowania fizycznego przetestuje każdego z graczy celem określenia jego kondycji przed obozem i ustali odpowiedni plan treningowy przed wylotem na kontynent.

Każdy zawodnik, który wróci do klubu po swoim urlopie musi przejść swoisty “przegląd” u fizjoterapeuty, aby sprawdzić, czy nie ma żadnych przeciwwskazań do treningu. Następnie gracze przedstawiają rezultaty swojej pracy w okresie wakacji zanim wyjdą na boisko i dostaną piłkę – powiedział Josh.

Każdy z nich dostał plan do wykonania poza sezonem, w wymiarze indywidualnym. Sprawdzamy ich tężyznę fizyczna, aby określić, czy dobrze wykonali plan i będąc szczerym – każdy wrócił do treningów drużynowych w dobrym stanie. 

Zanim zaczniemy testy, zawodnicy po dwóch-trzech dniach przechodzą obowiązkowe badania wydolności serca oraz krwi, a także oceniane są zakresy ruchu indywidualnych partii mięśniowych. 

Wszystkie te badania są zintegrowane z treningiem ogólnym. Od pierwszego dnia wdrażamy ćwiczenia z piłką, ponieważ to jest obóz przygotowawczy do sezonu piłki nożnej. Sądzimy, że im szybciej zawodnicy zaczną posługiwać się narzędziem swojej pracy, tym lepiej dla wszystkich. Na początku przygotowania przebiegają lekko. Chcemy podkręcić tempo podczas wyjazdu do Austrii – ocenił Lewin.

Dobrze jest wrócić – powiedział popularny James Collins po pierwszym dniu treningu. Mamy nadzieję, że sezon 2017/2018 będzie godnym zapamiętania.