Mubama został nominowany do nagrody Piłkarza Miesiąca Stycznia Premier League 2. Napastnik był w rewelacyjnej formie w pierwszych tygodniach 2023 roku, strzelając cztery gole i asystując w trzech meczach. 

Imponował w tym sezonie zarówno na poziomie młodzieżowym, jak i seniorskim, strzelając łącznie 12 goli dla U-18 i asystując w swoim jedynym występie w Lidze Konferencyjnej UEFA. Świetna forma Mubamy w styczniu sprawiła, że ​​napastnik po raz drugi wystąpił w pierwszej drużynie Davida Moyesa. Absolwent Akademii Piłkarskiej wszedł jako rezerwowy w wygranym 2:0 meczu rundy Pucharu Anglii z Derby County w miniony poniedziałek. 

Do styczniowej nagrody nominowani zostali także trio z Manchesteru City: Carlos Borges, Adedire Mebude i Mikki Van Sas, Abu Kamara z Norwich City, Joe Hugill z Manchesteru United, Dominic Ballard z Southampton i Mason Burstow z Chelsea

Nastoletni napastnik jest w doskonałej formie. Powiedział, że jest szczęśliwy, będąc częścią drużyny do lat 18 i pierwszego zespołu Davida Moyesa. W czasie, gdy w pierwszym zespole West Hamu jest wiele kontuzji, Mubama może otrzymać więcej szans pod wodzą Moyesa w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Cokolwiek się stanie, to ja to akceptuję i dam z siebie wszystko – powiedział oficjalnej stronie West Hamu. Cieszę się, że mogę być częścią obu zespołów i grać dla nich i z nimi – jestem szczęśliwy, że mogę pomagać.

Mimo imponującej formy dla drużyny Keena, Mubama powiedział, że pokłada ogromne zaufanie w Moyesie, biorąc pod uwagę jego osiągnięcia w prowadzeniu młodzieży

Znajduję swoją formę. Trafiam i to zwiększa moją pewność siebie. Myślę, że ona właśnie jest najlepszą rzeczą w piłce nożnej – może cię zaprowadzić tak daleko… Chcę po prostu nadal znajdować miejsce do strzelania bramek, czy to w akademii, czy w pierwszej drużynie. Oczywiście, wciąż jestem młody i staram się uczyć każdego dnia. David Moyes widział i poprowadził wielu chłopaków przez całą drogę aż na szczyt. Ufam trenerowi i oczywiście mam świadomość, że jest mnóstwo rzeczy nad którymi muszę popracować – zakończył Mubama.