Jedna z bardziej niezwykłych historii transferowych, która wyszła w środę na światło dzienne, dotyczy rzekomego opuszczenia West Hamu przez Tomáša Součka i jego przejścia do Interu Mediolan następnego lata. 

Początek kampanii 2023/24 dla West Hamu był więcej niż zadowalający, więc David Moyes raczej nie byłby szczęśliwy na wieść, że jeden z jego zaufanych i ulubionych graczy, może wyruszyć po nowe wyzwania.

Informacje o odejściu Součka  zaprzeczają temu, o czym donoszono w sierpniu –  podano wówczas, że Czech podpisał nowy kontrakt z Młotami. Tego typu sprzeczne doniesienia były zwykle odrzucane, ale ta niedokładna historia zyskała na popularności i została powtórzona w różnych raportach z Włoch.

Aby zaradzić zamieszaniu wokół sytuacji kontraktowej zawodnika, Claret & Hugh starali się wyjaśnić sprawę i skonsultowali się z głównym źródłem informacji w West Hamie.

Tomáš podpisał nowy kontrakt latem. To pokazuje, jak źle poinformowane mogą być niektóre osoby, tworzące raporty – napisano na C&H w oparciu o słowa swojego informatora.

Mimo że Londyńczycy przez większą część poprzedniego sezonu przeżywali trudności, ostatecznie wyszli z tego bez szwanku i zatriumfowali w Europie – kontynuowali grę tam, gdzie ją przerwali. Obecnie wyglądają na bardziej kompletną drużynę, dzięki doskonałej pracy na rynku transferowym latem.

Tomáš Souček stał się prawdziwym ulubieńcem fanów w czasie swojej pracy w klubie, dzięki ogromnej lojalności, wspaniałej postawie, w której nigdy nie można mu zarzucić braku poświęcenia oraz tego, że zawsze daje z siebie 100 procent – w każdym meczu.

To, że dodaje gole do swojej wszechstronnej gry (4 na 10 występów w tym sezonie), jest bonusem, a zobaczenie jak odchodzi z Londynu, z pewnością nie byłoby dobrze przyjęte przez wiernych fanów z London Stadium.