Obrońca Manchesteru United – Harry Maguire potwierdził, że jego letni transfer do West Hamu upadł, ponieważ nie zostały w pełni uzgodnione warunki przez wszystkie strony.

Maguire miał za sobą trudne 18 miesięcy, a jego forma pod koniec sezonu 2021/22 była wielokrotnie kwestionowana, gdy Manchester United tracił bramki w zastraszającym tempie.

Skończyło się na tym, że na początku poprzedniego sezonu został usunięty przez Erika ten Haga po kolejnych porażkach, przez co przez resztę kampanii pełnił rolę rezerwowego. Ze względu na brak czasu na grę i dopiero czwarte miejsce w kolejności do  niej – za Raphaelem Varanem, Lisandro Martinezem i Victorem Lindelofem, Maguire został latem usunięty z roli kapitana.

Manchester United był gotowy sprzedać Maguire’a, choć sam zawodnik bardzo chciał zostać i walczyć o swoje miejsce

Według doniesień, West Ham był chętny do podpisania kontraktu z reprezentantem Anglii przed bieżącym sezonem i rozpoczął rozmowy z United w sprawie możliwej umowy. Żaden ruch nie doszedł do skutku – twierdzono, że Maguire odrzucił ofertę Młotów, aby pozostać na Old Trafford. Środkowy obrońca twierdzi, że nie jest dokładnie tak, jak przedstawiały to media.

Transakcja upadła w połowie sierpnia

Proponowana opłata za transfer została uzgodniona, a sam Maguire również zaakceptował obniżone warunki oferowane przez West Ham. Punktem spornym wydawał się wniosek o wypłatę rekompensaty na pokrycie utraty zarobków, który nie został przyznany. Źródła potwierdziły (90min) , że pomiędzy Maguire’m a Manchesterem United, nie zostało osiągnięte porozumienie, co zmusiło West Ham do zaakceptowania porażki w pogoni za zawodnikiem.

Faktyczna możliwość przejścia do West Hamu nie została uzgodniona pomiędzy obydwoma klubami, a mną – wyjaśnił Maguire na konferencji prasowej reprezentacji Anglii. West Ham to ogromny klub, ale nadal w pełni skupiam się na Manchesterze United i chcę walczyć o swoje miejsce.

Kontuzje w obronie w trwającym sezonie, dały Maguire’owi szansę, na którą czekał – zaliczył w weekendowym meczu nawet asystę. Pomimo problemów w United, Maguire został powołany do kadry Anglii na nadchodzące mecze z Australią i Włochami.