David Moyes spodziewa się, że zarówno Jarrod Bowen, jak i Vladimír Coufal powrócą do gry w nadchodzących tygodniach.

Przemawiając na swojej przedmeczowej konferencji prasowej, menadżer miał wątpliwości co do tego, czy ich powroty mogą nastąpić już w najbliższą niedzielę przeciwko Evertonowi, czy zagrają dopiero w kolejnych meczach.

Powrót Bowena byłby dużym impulsem

Spodziewam się, że Jarrod będzie znów w kadrze meczowej w nadchodzących tygodniach, ale nie wiem, czy już w którymś z tych najbliższych dwóch meczów. Przewiduję ogólnie rzecz ujmując, że wkrótce wróci. Jego nieobecność jest dla nas dużą stratą – musimy radzić sobie bez niego, ale mieliśmy okresy w których nie mieliśmy innych, kluczowych graczy i przez to szczęśliwie przebrnęliśmy. Mam nadzieję, że Bowen nie jest zbyt daleko od powrotu.

Jeśli Anglik nie będzie mógł zmierzyć się z Toffees, to jak dotąd najlepszy strzelec Młotów w tym sezonie (z 12 golami na koncie), opuści już cztery mecze swojej drużyny we wszystkich rozgrywkach.

Mamy napięty harmonogram, więc musimy być tego świadomi i starać się nie przemęczyć i nie narazić w żaden sposób żadnego z graczy, ale jednocześnie musimy wygrać następną grę  przeciwko Evertonowi – dodał Moyes.

Menedżer potwierdził również, że Manuel Lanzini, który brał udział w wypadku samochodowym w drodze na trening w czwartek, jest zdrowy i dostępny do selekcji

Nie mogę powiedzieć, co się stało, bo mnie tam nie było i mam tylko informacje, które macie oficjalnie wszyscy. Samochód wjechał do rowu przy drodze. Manu jest trochę obolały, ale nic mu na szczęście poważnego nie jest. To było na pewno niebezpieczne i spowodowało wielki stres u nas wszystkich. Nie chcemy o tym mówić zbyt wiele. Zdarzyło się to Manuelowi, ale wszystko jest w porządku.