Manuelowi Lanziniemu grozi zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna wskutek popełnionych wykroczeń drogowych. 

Filigranowy pomocnik nie ma ostatnio łatwego życia. W ubiegły czwartek brał udział w wypadku drogowym. Jakby tego było mało, w zeszłym tygodniu przyznał się do popełnienia wykroczeń drogowych, które miały miejsce na początku roku.

27 stycznia popularny Jewel został zatrzymany do rutynowej kontroli drogowej. Okazało się, że zatrzymane Porshe Cayenne nie należy do Argentyńczyka, a do tego sam zainteresowany nie posiada brytyjskiego prawa jazdy.

Z dokumentów sądowych wynika, że 29-latek był świadom popełnianego wykroczenia i tłumaczył się, że opóźnienie w załatwianiu brytyjskiego prawa jazdy wynika z trudności związanych z wybuchem pandemii Covid-19.

– Miałem powód, by zatrzymać szare Porshe Cayenne. Pojazd zatrzymał się w Aldgate, a kierowcy zadano pytanie, czy posiada prawo jazdy oraz czy pojazd należy do niego – czytamy w oświadczeniu policjanta dokonującego zatrzymania.

Manuel Lanzini przedstawił argentyńskie prawo jazdy, ważne do 2024 roku, a także przyznał, że żyje w Londynie od około 5 lat.

– Weryfikacja pojazdu w krajowej bazie danych wykazała, że pojazd jest wypożyczony i był przypisany do dwóch osób, żony Manuela Lanziniego oraz jego szofera, Victora Williamsa. 

Manuel Lanzini miał tłumaczyć się, że mieszka niedaleko i potrzebował dotrzeć do apteki.

Dodatkowo, podczas weryfikacji okazało się, że Argentyńczyk był już karany za brak ubezpieczenia auta w 2020 roku. Sam zainteresowany na pytanie, czy zdawał sobie sprawę, że nie mógł wówczas prowadzić samochodu oznajmił, że wiedział. Brak brytyjskiego prawa jazdy tłumaczył opóźnieniami wynikającymi z wybuchu pandemii Covid-19.

Gwiazda West Hamu w wyniku otrzymanych punktów karnych może dostać zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz otrzymać karę grzywny.

Adwokat 29-latka oznajmił, że Manu przyznał się publicznie do winy, by przyspieszyć złagodzenie wyroku.

Jego sprawa zostanie rozpatrzona w sądzie magistrackim City of London 12 kwietnia.