Według TuttoMercato, West Ham złożył oficjalną ofertę na utalentowanego środkowego obrońcę Feyenoordu, Marcosa Senesiego. Raport twierdzi, że Młoty zaoferowały 15 milionów euro (12,7 miliona funtów) za 25-letniego obrońcę.

Uważa się, że David Moyes, bardzo chce wzmocnić pozycję środkowego obrońcy na London Stadium i mocno naciska, aby tego lata sprowadzić właśnie tego argentyńskiego zawodnika.

Senesi jest idealnym graczem dla solidnej i intensywnej natury futbolu Premier League, a jego styl jest typowo południowoamerykański – cechuje go  wytrwałość i agresja.

The Telegraph: „Nie ma jeszcze oferty dla Senesiego pochodzącej z West Ham United”

The Telegraph zdementował plotki dotyczące złożonej oferty, o której piszą inne media. Wczoraj wieczorem 1908.nl ogłosił, że Marcos Senesi oprócz AFC Bournemouth, jest w kręgu zainteresowań West Ham United. Według The Telegraph klub z Londynu nie złożył jeszcze oficjalnej oferty dla Argentyńczyka. Być może trwają nieoficjalne negocjacje i rozmowy wstępne.

Argentyński as jest nazywany „Gladiatorem”

To naprawdę bardzo dobrze wróży, biorąc pod uwagę zaciekłe tempo i fizyczny charakter angielskiej piłki. Marcos Senesi byłby zapewne dobrym dodatkiem dla West Hamu tego lata, zwłaszcza, że za kwotę jedynie 12,5 mln funtów.

Gracz strzelił dwa gole i zapisał na swoim koncie dwie asysty w 32 meczach Eredivisie dla Feyenoordu w zeszłym sezonie. Podczas tych występów, 25-latek miał średnio 1,8 wślizgów, 1,6 przechwytów i 2,5 udanych pojedynków powietrznych na mecz.

Bardzo dobrze radzi sobie również z prowadzeniem piłki. Senesi wykonał średnio 67,1 podań na mecz w zeszłym sezonie i odnotował imponujący wskaźnik ukończenia gry, wynoszący 85,1%