West Ham United potwierdził punktualnie o godzinie 20:00 podpisanie kontraktu z reprezentantem Wybrzeża Kości Słoniowej, Maxwelem Cornetem.

25-latek, który może grać jako lewy skrzydłowy, skrzydłowy lub obrońca, dołącza z Burnley na pięcioletni kontrakt z dodatkową roczną opcją przedłużenia go za nieujawnioną jak dotąd opłatą.

Cornet zaliczył ponad 300 występów w klubach seniorskich z Metz, Olympique Lyon i Burnley, strzelając 61 goli i asystując przy 31 trafieniach. Wystąpił 29 razy dla reprezentacji swojego kraju, strzelając dla niej sześć bramek.

Zawodnik, który będzie nosił koszulkę z numerem 14 cieszy się z możliwości kontynuowania swojej kariery na London Stadium

Dołączenie do tego wielkiego klubu, to dla mnie nowy krok i bardzo się cieszę, że podpisałem tą umowę. Jestem po prostu podekscytowany, że mogę zacząć grać dla Młotów – powiedział.

Wszyscy wiedzą, że poziom w Premier League jest bardzo wysoki i dlatego chcę tu grać, więc jestem naprawdę szczęśliwy, że mogę być tutaj na kolejnym etapie mojej kariery.

To będzie niesamowite zagrać przed tak ogromną ilością fanów na London Stadium. Byłem tu z Burnley w zeszłym sezonie i nie mogę się doczekać, aby doświadczyć tego jako zawodnik West Hamu – dodał Cornet.

Gracza, jak zawsze ma to w zwyczaju, oficjalnie powitał także menadżer David Moyes

Cieszymy się, że możemy powitać Maxwela w West Hamie United. Jest wszechstronnym graczem z dobrym doświadczeniem, zarówno w Premier League, jak i w europejskim futbolu. Doda siły i jakości naszej drużynie – powiedział Moyes.

Wywarł na nas duże wrażenie swoimi występami dla Burnley w zeszłym sezonie i zaimponował mi swoim pragnieniem poprawy i dalszego stawiania sobie wyzwań w West Hamie.  Z niecierpliwością czekamy na włączenie go do grupy i życzymy mu wszystkiego najlepszego w jego karierze z nami – zakończył menadżer.