Pomiędzy Maxwelem Cornetem, a Premier League trwa historia miłosna, która się nie kończy. Reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej, zatrudniony przez Burnley w 2021 roku, po prawie 7 latach spędzonych w OL, został przeniesiony do West Hamu zeszłego lata.

Jako Młot, nie miał tak naprawdę okazji do wyrażenia siebie, mając zaledwie kilka występów w lidze. Pisząc na swoim osobistym koncie na Twitterze, były redaktor Football 365 France stwierdza, że Hammers chcą sprzedać gracza, bo sami naciskają na rozmowy z potencjalnymi zainteresowanymi.

Wygląda na to, że klub zdecydował się podjąć decyzję o szybkim wypuszczeniu Corneta – potencjalny chętny pochodzi z Premier League, co ułatwi każdej ze stron transakcję

W tej chwili w ataku David Moyes ma do dyspozycji Saida Benrahmę, Pablo Fornalsa, Jarroda Bowena, Michaila Antonio, Danny’ego Ingsa i Mohammeda Kudusa, a rozmowy na temat krótkoterminowej umowy z Jesse Lingardem również postępują. To pozostawia Cornetowi bardzo mało miejsca na minuty, a po zeszłorocznych problemach z kontuzją, wydaje się, że Moyes podjął decyzję o kontynuowaniu gry bez niego.

Przeprowadzka na Goodison Park oznaczałaby, że Cornet ponownie nawiązałby współpracę ze swoim byłym szefem Seanem Dyche’m, pod okiem którego dobrze prosperował w Turf Moor, dzięki czemu zapewnił sobie tę przeprowadzkę do drużyny ze wschodniego Londynu (pomimo ostatecznego spadku Burnley i zwolnienia Dyche’a).

W 26 występach w Premier League pod wodzą trenera Evertonu, Cornet strzelił dziewięć goli i zaliczył jedną asystę, po czym został zmieniony w napastnika, mimo że większość czasu spędzał w Lyonie, grając na lewej obronie.

Spotkanie z Dyche’m ma sens dla obu stron

Napastnik będzie miał szansę na odzyskanie najlepszej formy i pokazanie wszystkim, na co go stać po słabym sezonie, podczas gdy Dyche desperacko pragnie wzmocnić swój osłabiony skład. Everton potrzebuje nowych skrzydłowych i napastników, a właśnie to może zapewnić Cornet. Jego silna lewa noga oznacza, że ​​może grać na lewym skrzydle i wyprowadzać dośrodkowania, czyli dokładnie to, czego chce menadżer. W razie potrzeby, może także zapewniać osłonę napastnikom.