Podczas ostatniej sesji obozu wakacyjnego w Jo Richardson Community School, dzieci z programu fundacji West Hamu United – znanego również jako Healthy Hammers – były zachwycone niespodziewaną wizytą czterech podstawowych zawodników męskiej drużyny. 

Próbując zaradzić brakom w zapewnianiu bezpłatnych posiłków szkolnych podczas wakacji, inicjatywa Fundacji Healthy Hammers jest prowadzona podczas każdych wakacji w szkołach partnerskich we wschodnim Londynie i Essex. Nacisk położony jest na oferowanie bezpłatnych, zdrowych posiłków, szeregu zajęć obejmujących wiele dyscyplin sportowych oraz angażujące sesje wzbogacające, skupione na odżywianiu i zdrowym trybie życia.

Krótko po ostatniej sesji treningowej przed długo oczekiwanymi derbami Londynu z Chelsea Maxwel Cornet, Łukasz Fabiański, Joseph Anang i Kurt Zouma udali się na krótką wycieczkę do Barking & Dagenham. Entuzjastyczny kwartet spotkał się z zespołem Healthy Hammers, aby wziąć udział w interaktywnej sesji piłkarskiej, podczas której z zapałem wcielili się w rolę trenerów.

Po przybyciu graczy kontyngent Fundacji Healthy Hammers został podzielony na cztery drużyny. Pod okiem zawodników West Hamu, młodzi gracze rywalizowali w formacie turniejowym, podkreślając konkurencyjność zarówno zawodników, jak i trenerów.

Młody Zias Munroe, który należał do zespołu Josepha Ananga powiedział: 

To była moja ulubiona sesja z wakacyjnych obozów! Uwielbiałem spotykać wszystkich graczy. Jestem naprawdę wdzięczny Fundacji za zaproszenie zawodników, aby nas trenowali, podpisywali dla nas różne rzeczy i robili zdjęcia. To przeżycie, którego nikt z nas nigdy nie zapomni!