James McAtee znalazł się na celowniku kilku klubów z Premier League. Młodego pomocnika Manchesteru City widziałby u siebie, West Ham, Crystal Palace i Brighton & Hove Albion – informuje The Athletic. 

18-latek jest uznawany za bardzo duży talent i za jednego z najzdolniejszych graczy w akademii The Citizens. McAtee jest młodzieżowym reprezentantem Anglii, ale jak na razie nie może liczyć na regularną grę w drużynie Pepa Guardioli.

Tą sytuację chcą wykorzystać włodarze innych klubów, w tym Młotów. Latem Brighton oferował Manchesterowi City, osiem milionów funtów za transfer pomocnika, ale klub z Etihad Stadium odrzucił propozycję Mew.

21 września 2021 roku, McAtee zadebiutował w pierwszym zespole City, w wygranym 6:1 spotkaniu EFL Cup z Wycombe Wanderers.

West Ham będzie chciał namówić gracza do transferu na London Stadium, poprzez przyspieszoną perspektywę gry w pierwszym zespole. Jednak wydaje się, że ta transakcja będzie trudna do przeprowadzenia, bo Manchester City mocno wierzy w Jamesa McAtee.