Mimo że zawodniczki z Londynu dały z siebie wszystko na końcowych etapach gry, nie udało się zwyciężyć spotkania z Birmingham City w niedzielne popołudnie. Drużyny podzieliły się punktami.

Claudia Walker była sfrustrowana, że nie udało się zdobyć wszystkich trzech punktów 

Dzisiaj było naprawdę ciężko – powiedziała. Oczywiście chciałyśmy zdobyć trzy punkty, byłyśmy blisko sukcesu przez większość meczu, ale powinnyśmy stworzyć więcej szans. To był wielki wysiłek i świetna walka do końca. Nie poddałyśmy się i szukałyśmy gola do ostatnich sekund.

Im więcej goli lub asyst dostanę, tym więcej mam pewności siebie. Samo wnoszenie wkładu w zespół w ten sposób daje mi dużo pewności, więc mam nadzieję, że z każdym meczem będę lepsza.

Mamy teraz dużo kreatywności w pomocy, mamy niewiarygodne graczki. Świetnie jest z nimi grać. Musimy wyciągnąć wszystkie pozytywy z dnia meczowego, poprawić kilka rzeczy i miejmy nadzieję, że wygramy kolejne spotkanie – dodała Walker.

Menedżer West Ham United Women – Olli Harder był niezwykle rozczarowany 

Powinniśmy być bardziej kliniczni w ostatniej części – zaczął. Nie jestem zadowolony z wyniku, musimy być nieco ostrzejsi i bardziej konsekwentni. Przeciwniczki były fizycznie dobrze zorganizowane i utrudniały grę. Zasługują na uznanie, ponieważ nie byliśmy wystarczająco dobrzy, aby ich rozbić na tyle, aby wygrać mecz. 

Musimy ciężej pracować, aby ten jeden punkt zamienić w trzy. Myślę, że nasi analitycy i sztab trenerski wykonali świetną robotę, przygotowując nas do tego meczu, ale po prostu nie zrobiliśmy wystarczająco dużo, aby wygrać.

Najważniejsze jest to, że mieliśmy świetną mentalność i świetne nastawienie, ale brakuje nam wykończeń, a jeśli tego nie masz, nie zasługujesz na wygraną. 

Postawa była fantastyczna, więc nie mogę tego winić, można było zobaczyć, jak dziewczyny walczą do samego końca, próbują zdobyć bramki. One zawsze próbują wygrać, nigdy nie są bierne – zakończył Harder.