West Ham z ofertą za wicemistrza świata

Turecka gazeta ‘Sabah’ informuje o zainteresowaniu klubów z Premier League jednym z finalistów rosyjskiego Mundialu. Domagoj Vida z Besiktasu miał wpaść w oko Liverpoolowi, Evertonowi oraz West Hamowi.

Według źródła wszystkie trzy kluby miały już złożyć oficjalne oferty kupna. Propozycja The Toffees ma opiewać na 17 milionów euro, natomiast Liverpool i West Ham oferują 22 miliony euro. Besiktas natomiast wyżej ceni swojego obrońcę i sprzeda go za nie mniej niż 30 milionów.

Vida był jednym z kluczowych zawodników reprezentacji Chorwacji, która doszła aż do finału Mistrzostw Świata. Jego postawa zwróciła uwagę klubów nie tylko z Premier League, wśród potencjalnych kandydatów wymienia się również Zenit St Petersburg. Choć Rosjanie byliby w stanie spełnić oczekiwania finansowe Besiktasu, to problemem mogą okazać się poglądy Vidy. Podczas mistrzostw po meczu przeciwko gospodarzom wrzucił do internetu filmik, na którym z piwem w ręku wznosił toast słowami “Chwała Ukrainie!”. Nawiązał tym samym do sytuacji na Ukrainie, co rozjuszyło Rosjan – od wtedy wygwizdywali go przy każdym dotknięciu piłko.

Warto dodać, że Vida do Stambułu trafił latem zeszłego roku, przechodząc na zasadzie wolnego transferu z ukraińskiego Dynama Kijów.