Wisła Kraków w ostatnim czasie znajduje się w finansowym dołku, a pomóc jej może… West Ham United. Francuskie i Angielskie media łączą ekipę Młotów z byłym piłkarzem Krakowiaków, Marcelo. Jeśli transfer doszedłby do skutku, konto Białej Gwiazdy zasiliłaby znacząca suma.

Marcelo Antonio Guedes Filho trafił do Wisły w 2008 roku mając 21 lat. Obrońca spędził w Krakowie dwa lata po czym odszedł do PSV Eindhoven. Jako że miało to miejsce przed ukończeniem 23. roku życia, Wisłę uznaje się za klub, który wyszkolił Marcelo. W związku z tym, zgodnie z zasadą „solidarity payment”, Białej Gwieździe należą się pieniądze z każdego kolejnego transferu Brazylijczyka.

Jeśli Marcelo trafiłby do Londynu za 20 milionów funtów, których żąda Olympique Lyon to na konto Wisły wpłynęłoby 0,92% z tego transferu – co w przeliczeniu daje niecałe 200 tysięcy funtów. Kwota ta może okazać się kluczowa w przypadku Białej Gwiazdy.

Warto dodać, że nie byłby to pierwszy przelew na konto Wisły z tytułu wyszkolenia Marcelo. Konto zespołu z Reymonta 22 zasilane było przy poprzednich transferach brazylijskiego obrońcy.