Z raportu The Athletic wynika, że holenderski lewy obrońca jest kluczowym celem transferowym Davida Moyesa. West Ham zapytał więc już o dostępność obrońcy AZ Alkmaar, Owena Wijndala.

22-letni gracz zaliczył dziesięć asyst i jedno trafienie dla holenderskiej drużyny i zwrócił na siebie uwagę wielu klubów.

Ajax jako jeden z pierwszych prowadził rozmowy z agentami Wijndala. Później wśród zainteresowanych pojawiły się też Sewilla, Napoli i Everton, a sam gracz nawet uzgodnił wstępne szczegóły dalszej umowy z AZ. Jednak spór dotyczący warunków osobistych spowodował zatrzymanie tego procesu, co skłoniło West Ham do zapytania o ewentualny transfer.

Młoty aktywnie próbują wzmocnić swój skład przed następnym sezonem, z zamiarem dalszego rzucania wyzwania pierwszej szóstce Premier League

Sfinalizowano już umowy dotyczące środkowego obrońcy Rennes – Nayefa Aguerda i bramkarza Alphonse Areoli, który dołączył na stałe z PSG po okresie wypożyczenia. Nowy środkowy pomocnik i napastnik są również wysoko na liście transferowych celów trenera Davida Moyesa, z Jesse Lingardem, Armando Broją i Keanem Lewisem-Potterem na czele.

Jest też apetyt na wzmocnienie West Hamu w środkowej obronie, szczególnie na lewej stronie

Aaron Cresswell był stałym punktem drużyny przez osiem sezonów, jednak 32-latek popełnił kilka głośnych gaf w defensywie w zeszłym sezonie w ważnych meczach i został wykluczony w ćwierćfinałowym starciu Ligi Europy z Lyonem oraz w półfinale z Eintrachtem Frankfurt.

Reprezentant Holandii to prawdziwie elitarny lewy obrońca w trakcie rozwoju – w rzeczywistości i tak jest już jednym z najlepszych na kontynencie

To jest coś, czym fani Młotów powinni być naprawdę podekscytowani. Jeśli tego lata West Ham podpisze kontrakt z Owenem Wijndalem za jedyne 8,6 miliona funtów, ten ruch będzie musiał stać się znakomitym biznesem klubu ze wschodniego Londynu.

Liczba zespołów w wyścigu o obrońcę oznacza, że ​​każda umowa będzie trudna do sfinalizowania?

Wijndal zasugerował w zeszłym tygodniu, że zbliża się jego odejście z klubu.

Postanowiłem nie mówić o tym zbyt wiele, ponieważ nie jest to zbyt miłe dla AZ.

Który klub ostatecznie podpisze ze mną kontrakt,  nie mam jeszcze pojęcia.