West Ham United potwierdził, że ​​Nathan Trott podpisał przedłużenie kontraktu do lata 2024 r. z opcją kolejnego przedłużenia o dwa następne sezony.

Reprezentant Anglii U20, który zadebiutował w pierwszej drużynie Młotów w trzeciej rundzie Emirates FA Cup nad w styczniu 2021 roku, będzie kontynuował rozwój pod okiem Xaviego Valero i u boku doświadczonych bramkarzy takich jak Łukasz Fabiański, Alphonse Areola i Darren Randolph.

Dla mnie następnym krokiem będzie próba zaimponowania w każdym możliwym momencie. Mamy tu Łukasza, Alphonse’a i Darrena, więc postaram się uczyć od nich jak najwięcej – powiedział Trott. Myślę, że bramkarzy czeka długa kariera, a ja mam 24 lata. W tym momencie po prostu próbuję pokazać, co potrafię i moje umiejętności – zobaczę dokąd mnie to zaprowadzi.

Trener bramkarzy Valero jest przekonany, że Trott będzie się rozwijał i wciąż poprawiał w West Hamie

Nathan jest obiecującym młodym bramkarzem, ze świetlaną przyszłością – powiedział Hiszpan. Ma fantastyczne podejście do swojej codziennej pracy – chce się tylko uczyć i doskonalić oraz pracować z grupą bramkarzy których mamy tutaj w West Hamie – pomożemy mu w jego rozwoju. Mając 24 lata, jest wciąż stosunkowo młody jak na bramkarza. Jesteśmy podekscytowani widząc jego postępy.