Villarreal może sfinalizować sprzedaż Holendra do klubu Premier League w ciągu kilku godzin, ale nie jest jasne, czy dołączy on do Newcastle United czy West Hamu.

Ludzie Moyesa jeszcze nie uzgodnili opłaty z klubem LaLiga?

Według hiszpańskiego dziennika AS, sprzedaż zostanie zamknięta w ciągu kilku godzin lub dni, a początkowa kwota wyniesie 36 mln euro plus kolejne 4 mln euro premii.

Klub, do którego dołączy Holender, nie jest znany, ale sugeruje się, że prawdopodobnie będzie to Newcastle lub West Ham.

W zeszłym sezonie zawodnik strzelił 17 goli i olśnił potencjalnych chętnych grą w Lidze Mistrzów

Mając także 4 asysty we wszystkich rozgrywkach, został zauważony przez wiele elitarnych klubów.

David Moyes od jakiegoś czasu intensywnie przygląda się byłemu celowi Manchesteru United i Liverpoolu. Przeprowadził już bardziej szczegółowe rozmowy na temat ruchu dla napastnika, ale wciąż musi uzgodnić opłatę.

Raporty z Hiszpanii twierdzą, że Villarreal byłaby skłonna sprzedać go za około 37,5 miliona funtów, co stanowiłoby dobrą wartość dla 25-latka.

Danjuma oferowałby różnorodność dla drużyny Davida Moyesa, a także ma dodatkowy bonus w postaci doświadczenia Premier League, ponieważ wcześniej grał w Bournemouth.

Nigdy nie miałem kontaktów z klubami w kwestii transferu w trakcie sezonu – zawsze wiem o sytuacji dopiero po zakończeniu kampanii.

Nie będę kłamał i myślę, że to zła cecha, jeśli nie jesteś ambitny. Gdyby pojawił się klub, który zaoferowałby mi wyższy szczebel do gry, na pewno bym to musiał rozważyć – powiedział.